live
Новини » Економіка

Україна відновила річкове судноплавство з Білоруссю

Адміністрація морських портів України та білоруська компанія «Белтопенерго» підписали меморандум щодо відновлення річкового судноплавства між Україною та Білоруссю.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, передає «Економічна правда».

«АМПУ розгляне можливість проведення днопоглиблювальних робіт на судноплавних водних шляхах Дніпра. Білоруська сторона надасть нам інформацію щодо запланованих обсягів перевалки і параметрів оброблюваних суден. Виходячи з цього, ми проведемо аналіз фінансово-економічної ефективності проведення необхідних робіт для досягнення гарантованих глибин суднового ходу», – заявив заступник голови АМПУ Дмитро Роменський.

Зі свого боку, «Белтопенерго» планує також надати українським партнерам інформацію щодо термінів будівництва порту в Нижніх Жарах.

Компанія також зобов’язується розглянути можливість забезпечення білоруськими постачальниками вантажопотоку, необхідного для окупності днопоглиблювальних робіт.

Як підкреслили в АМПУ, реалізація проекту сприятиме виконанню «дорожньої карти» України щодо поліпшення судноплавства на річках Дніпро і Прип’ять в рамках проекту з відновлення міжнародного водного шляху Е-40.

Як повідомлялося, Білорусь розглядає можливість будівництва річкового порту на Дніпрі в Гомельській області поблизу кордону з Україною з метою використання суден класу «ріка-море» для виходу в Чорне море.

Для реалізації проекту може бути залучений турецький інвестор – компанія Derin Shipping&Trading Co.Loading...
Loading...
Loading...