Новини » Події 18 грудня, 2018, 13:27
Україна наполягає на присутності моніторингової місії ОБСЄ в акваторії Азовського моря
Керченська протока, вид з космосу. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Керченська протока, вид з космосу. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Україна наполягає на присутності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в акваторії Азовського моря.

Про це повідомила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко за результатами зустрічі з головою загального комітету ПА ОБСЄ з питань демократії, прав людини та гуманітарних питань Маргаретою Неллен у Facebook.

«В понеділок зустрілася з головою загального комітету ПА ОБСЄ з питань демократії, прав людини та гуманітарних питань Маргаретою Неллен та колегами з Асамблеї... Ми наполягаємо на присутності моніторингової місії СММ в акваторії Азовського моря. Мандат ОБСЄ розповсюджується на всю територію України, тож важливо розпочати посилений моніторинг акваторії Азовського моря і прилеглих територій, які мають бути вільні від важкої зброї і техніки відповідно до Мінських домовленостей. Єдина країна, яка це блокує, – це РФ», – зазначила вона.

Геращенко, за її словами, закликала ПА ОБСЄ звернути особливу увагу на це питання і провести на наступній сесії ОБСЄ спеціальні дебати з мілітаризації Азова і захоплених українських військовополонених.

У ході зустрічі сторони обговорили питання ескалації агресії Росії в Азовському морі, забезпечення мирного врегулювання ситуації на Донбасі у відповідності з принципами та зобов’язаннями ОБСЄ, підкреслила перший віце-спікер.

Також, за її словами, особливу увагу під час зустрічі було приділено порушенню прав людина на окупованому Донбасі і Криму, незаконній паспортизації кримчан, недопуску до політв’язнів Олега Сенцова, Олександра Кольченка українських консулів «на підставі насильницького нав’язування їм російського громадянства».

«Закликала гостро підняти ці питання перед російською делегацією на наступній сесії ПА ОБСЄ», – підкреслила Геращенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 06:07 :34