Новини » Світ 18 грудня, 2018, 16:17
Сьогодні Міжнародний день мігранта
Караван мігрантів із Сальвадору до США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Караван мігрантів із Сальвадору до США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За пропозицією Генеральної асамблеї ООН (Резолюція № A/RES/55/93) щорічно, 18 грудня, відзначають Міжнародний день мігранта. Саме 18 грудня 1990 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Міжнародну конвенцію про захист прав всіх робочих мігрантів і членів їх сімей.

Як йдеться на офіційній сторінці ООН, 19 вересня 2016 року Генеральна Асамблея ООН під час першого у історії засідання високого рівня прийняла низку рішень з питань біженців та мігрантів з тим, щоб зміцнити заходи захисту біженців і мігрантів. Ці зобов’язання містяться в Нью-Йоркській декларації. У ній виражена політична воля світових лідерів, спрямована на порятунок життів, захист прав людини і справедливий розподіл відповідальності на глобальному рівні.

10 грудня 2018 року на Міжурядовій конференції в Марракеші, Марокко, представники 164 держав схвалили Глобальний договір про безпечне, впорядкованої і легальної міграції.

За даними ООН, у 2018 році по всьому світу загинуло близько 3,4 тисячі мігрантів і біженців. У цьому році День покликаний привернути увагу до проблеми захисту гідності мігрантів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 14:43 :26