live
Новини » Події

Семерак: Донбас першим розпочне європейський моніторинг стану води

Фото: pixabay.com

Донбас першим розпочне європейський моніторинг екологічного стану водних ресурсів. Це стане стратегічним кроком на шляху до відновлення екостабільності на Сході країни.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у Фейсбуці.

«Мінприроди спільно із ОБСЄ створило нову інформаційну систему довкілля Донбасу. Ця цифрова онлайн-платформа дасть кожному громадянину доступ до постійно оновлюючої інформації про екологічні ризики, стан повітря, води та природоохоронних територій в цьому регіоні. Також створено программу моніторингу якості води, стратегічної водної артерії Сходу, – річки Сіверський Дінець», – йдеться у повідомленні.

Співпраця Мінприроди і ОБСЄ в Україні триває з 2017 року. За цей час у проекті «Оцінка шкоди навколишньому середовищі на Сході» було напрацьовано інструменти моніторингу постраждалих внаслідок військових дій територій, а також отримано реальну картину стану довкілля в Луганській і Донецькій області.

«Сьогодні Україна на етапі впровадження інтегрованого управління водними ресурсами. Це горизонтальна реформа на виконання Угоди про Асоціацію з ЄС, яка передбачає підготовку Плану управління річковим бассейном. Басейн Дону стане першим практичним пілотом цієї реформи. Донбас має першим відчути результати євроінтеграційним реформ», – наголосив Остап Семерак.

За його словами, цей річковий басейн є основним джерелом води для Харківської, Донецької та Луганської, включаючи території, що постраждали внаслідок військових дій.

«Екологічний стан басейну Дону – це безпека мільйонів людей», – підсумував Семерак.Loading...
Loading...
Loading...