Новини » Світ 18 грудня, 2018, 5:58
Росії пророкують відкат у бідність і СРСР

Уповноважений при президенті РФ із прав підприємців Борис Титов заявив, що відтік інвестицій і ймовірність стагнації економіки на тлі нафти, що дешевшає, є найсерйознішими загрозами для Росії на сьогоднішній день.

«А головний ризик – повний відкат у бідність і СРСР», – заявив Титов, – повідомляє «Рідус».

За його словами, підвищення ключової ставки справить негативний вплив на економічне зростання у країні.

Зокрема, Центральний Банк Росії підвищив ключову процентну ставку на 0,25% – до 7,75% річних і одночасно оголосив про намір у 2019 році повернутися на ринок з інтервенціями на користь Міністерства фінансів.

Підвищення ставки регулятор обгрунтував збільшеними інфляційними ризиками. За словами глави відомства Ельвіри Набіулліної, у першому кварталі майбутнього року зростання цін може прискоритися до 6%.

«У поточній ситуації всім зрозуміло, що ніяких покупок доларів проводити категорично не можна: санкції, волатільна нафту, постійні геополітичні провокації... Але, як то кажуть, дуже хочеться (точніше, дуже потрібно)! Ось ЦБ і вирішив перевірити, чи зможе підвищення ставки зміцнити рубль вище значення середньої величини за останній квартал – тоді покупками валюти в січні він просто повернув би його на рівень початку грудня», – міркує експерт.

Читайте також: Хижак проти хижака: експерт розповів, хто може знищити Путіна

Але якщо ця версія правильна, треба констатувати, що експеримент не вдався, відзначає він. Вже через годину після оголошеного рішення рубль повернувся на колишній рівень 66,50 рубля за долар, а до закриття торгів і зовсім подешевшав до 66,80 рубля за долар.

Експерт вважає, що вони самі створили умови для зростання інфляції (наприклад, підвищивши ПДВ), самі потім злякалися інфляції і підняли ключову ставку. «Тобто зробили позикові гроші ще більш дорогими. І зробили мрію про економічне зростання повністю нездійсненною», – підсумував Титов.

При цьому російські аналітики ще песимістичніші у своїх оцінках. Вони впевнені, що на початку 2019 року на росіян може чекати інфляційний шок.

Читайте також: Кремль відреагував на створення в Україні єдиної автокефальної церкви

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 22:11 :29