Новини » Політика 18 грудня, 2018, 19:35
Радник Кабміну спростував аргумент про кадастр, який не дає ввести ринок землі
ZIK
ZIK

Якщо земельний кадастр здатен обслуговувати ринок оренди, то він здатен обслуговувати і земельний ринок. Інакше в нас немає ринку оренди, і тоді потрібно говорити, що ми не знаємо, кому належить земля.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті міністрів України, економіст Павло Кухта.

Пан Кухта, спростовуючи аргумент, що земельний кадастр не дає ввести ринок землі, зауважив: якби його не було, то не можна було б здавати землю в оренду.

«Якщо земельний кадастр здатен обслуговувати ринок оренди, то він здатен обслуговувати і земельний ринок. Досить цей аргумент постійно піднімати. Інакше в нас немає ринку оренди, тоді давайте говорити, що ми не знаємо, кому належить земля», – зазначив Кухта.

За його словами, аргумент земельного кадастру постійно знімався Міністерством аграрної політики. Люди добре знають, яка саме земля належить їм.

«У нас є 7 мільйонів людей, яким належить земля, і вони знають, де ця земля і що це за земля. І проблема в тому, що їм заборонено її продавати чи купувати», – переконаний експерт.

Окрім цього, голова Союзу українського селянства Іван Томич додав, що створена олігархічна система, де простий селянин, фермер, дрібний виробник немає ніякого шансу конкурувати з великими агрохолдингами. Якби в Україні були вибудувані інструменти і системи хоча б на рівні того, що здійснила Польща, то на цю тему давно би перестали вести розмови.

«Ми це питання постійно лобіюємо. Нами розроблений конкретний план дій, та кому це потрібно? Це не потрібно олігархам», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, згідно з повідомленням Мін’юсту, якщо проблема мораторію на продаж землі не буде вирішена вчасно, то Європейський суд з прав людини перейде до призначення грошової компенсації від 2 до 75 тисяч євро для кожного позивача.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:26 :21