Новини » Політика 18 грудня, 2018, 13:18
Попов: Президентські вибори будуть «конкурсом краси»
ZIK
ZIK

На посаду президента України балотуватимуться не менше 35 осіб, які матимуть різну мотивацію. Зокрема, дехто шукатиме собі гарну партію, аби за півроку до парламентських виборів стати впізнаваним. Тому суто технічних кандидатів буде мало, адже більшість з них претендуватиме на політичну кар’єру в майбутньому.

Про це в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Ігор Попов.

«Протягом трьох місяців виборчої кампанії може статися різне. Але не варто виключати, що воєнний стан можуть знову впровадити. Відповідно,  дату виборів буде перенесено. Звісно, що вибори рано чи пізно відбудуться, але це поламає гру багатьом кандидатам», – зазначив він.

За його словами, також дуже важливим є фільтрування реєстрації кандидатів. З одного боку, закон чітко регламентує, що, начебто, не можна знімати з реєстрації особу, з іншого – в декларативній частині закону є обмеження.

«Наприклад, якщо у декількох кандидатів є проблеми з подвійним громадянством, електронними деклараціями, з цензом перебування в Україні протягом п’яти років. Саме такими моментами можна маніпулювати, особливо з деклараціями», – розповів Попов.

Він наголосив, що Центральна виборча комісія повинна бути готовою до ухвалень політико-правових рішень та опиратись на професіоналізм.

«У  законі йдеться лише про виправлення дрібних неточностей, які кандидат має право виправити. Але якщо виявиться, що декларація зовсім сфальсифікована – ЦВК має ухвалити політико-правове рішення, а також підготувати професійну атаку. Тому що є великі шанси на те, що  кандидатів «відрізатимуть». Адже наразі є жорстка конкуренція і немає чіткого електорального лідера. Бо Юлія Тимошенко має високий рейтинг, але він недостатній. Також не варто забувати про її антирейтинг. Саме тому немає впевненості, що вона переможе на виборах. Ба більше, немає стовідсоткової впевненості, що вона зайде у другий тур», – сказав нардеп.

На його думку, серед переліку кандидатів на пост президента України буде майже півсотні осіб. І частина з них працюватиме вже на парламентські вибори.

«Загалом буде 35-45 прізвищ у виборчих бюлетенях, які балотуватимуться на посаду президента України. Також мотивації будуть змішані, бо при такому списку це буде «конкурс краси» і саме ці «красуні» шукають собі гарну партію. Багато політичних стартапів засвітяться і це логічно робити за півроку до парламентських виборів. Адже лідер повинен доносити свою програму та набирати впізнаваність. Хтось випаде зовсім і йому не вдасться ця виборча кампанія, тому така особа займатиметься лише спойлерством. А хтось набере один відсоток і цього буде достатньо, щоб його самого запросити у «приємну компанію». Суто технічних кандидатів буде мало, тому що більшість з них претендуватиме на політичну кар’єру в майбутньому», – додав Попов.

Нагадаємо, у спецвипуску журналу The Economist під назвою «Світ у 2019 році» опублікували статтю, де йдеться про те, що Юлія Тимошенко є найбільш зручною кандидатурою для російської влади на виборах Президента України. Путін уже мав справу з нею раніше і вбачає у ній однодумця, популістку, готову укладати угоди, вигідні для нього.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 09:29 :34