Новини » Політика 18 грудня, 2018, 17:35
Павло Кухта пояснив, чому уряд відклав питання підготовки до ринку землі

У 2017 році Кабмін підготував пропозиції щодо ринку землі, адже це було умовою МВФ для отримання траншу. Потім цю умову було знято, й тоді це зупинило процес, тож найближчим часом ринок землі не запрацює.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті міністрів України, економіст,  фахівець у галузі фіскальної політики, бюджетного процесу та пенсійної реформи Павло Кухта.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чи готуватися фермерам до того, що найближчим часом ринок землі запрацює, бо щороку в грудні це питання стає актуальним, пан Кухта сказав, що, найімовірніше, ринок землі ще не запрацює.

«У 2017 році Кабмін підготував певні пропозиції щодо ринку землі, певний час це було умовою МВФ для отримання траншу. Потім цю умову було знято, й тоді, на жаль, це зупинило процес», – зазначив Кухта.

За його словами, постійно йдуть розмова про зняття мораторію на продаж землі, хоча насправді мораторій не має прямого відношення до запровадження земельного ринку, тому що він діє до введення в дію закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Тобто всі ці продовження мораторію – це шоу.

«Це політичне шоу, на якому різні політичні сили намагаються себе рекламувати. В четвер у парламенті продовження мораторію перетвориться на суцільне шоу. Подано 16 різних альтернативних законопроектів, деякі з них відверто жартівливого характеру, де формула року для мораторію розраховується за складною математичною формулою і прив’язана до річниці Жовтневої революції чи руху Сонця. Це все абсурдне політичне шоу», – вважає експерт.

Пан Кухта переконаний, що, на відміну від мораторію, реальне питання, яке потребує обговорення, це прийняття закону про обіг земель.

«У закон повинні бути включені такі умови: хто має право купувати землю, обмеження по обсягу концентрації земель і в якій формі», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, згідно з повідомленням Мін’юсту, якщо проблема мораторію на продаж землі не буде вирішена вчасно, то Європейський суд з прав людини перейде до призначення грошової компенсації від 2 до 75 тисяч євро для кожного позивача.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:25 :53