Новини » Політика 18 грудня, 2018, 17:24
Патріарх Філарет подякував Президенту за те, що він «взяв свій хрест і доніс його до перемоги»
Фото: president.gov.ua/Микола Лазаренко
Фото: president.gov.ua/Микола Лазаренко

Патріарх Філарет відправив сьогодні подячний молебень за створення помісної церкви у древньому храмі Воздвиження Чесного Хреста у Тернополі. На богослужінні був присутній Президент України Петро Порошенко.

Після богослужіння патріарх Філарет подякував Петру Порошенку за спільну працю у створенні єдиної православної церкви в Україні.

«Ми зібралися у цьому храмі, щоб подякувати Богові за благодіяння для України. Ми досягли утворення в Україні єдиної православної автокефальної церкви. Ця подія має епохальне значення. Бо за усю нашу тисячолітню історію ми ніколи не мали визнаної автокефальної церкви. Ми боролися, нас перемагали, ми досягали, але нашу перемогу відкидали. А сьогодні ми маємо визнану автокефальну церкву. Сьогодні ми разом: і духовенство УПЦ КП, і УАПЦ, і частина УПЦ МИ. Це все завдяки рішучості Вселенського патріарха Варфоломія, який виявив велику мужність і визнав українську церкву автокефальною. Ще більша заслуга – Президента. І це я говорю як патріарх, тому що я знаю, як відбувався цей процес. Тому Петро Олексійович, ми щиро дякуємо, що ви взяли на себе хрест і донесли його до того місця, де ми одержали перемогу», – підкреслив патріарх Філарет.

«Дякую усім, хто доклалися до цього об’єднання, бо без вас ми б цього не досягли. Це має неперевершене значення для України. Тому що ми маємо державу і її не переможуть ніякі ворожі сили. Тому що є єдина, сильна православна церква, яка із іншими церквами буде відстоювати інтереси свого, а не чужого народу. Ми поважаємо цей народ, але він для нас чужий, особливо тепер, коли, називаючи себе братом, захопив Крим, воює і вбиває у Донбасі. Але ми заклали міцну основу для нашої Української держави, яка є і буде. Досить нам неволі, ми хочемо жити у вільній, демократичній державі. Бог бачить неправду і він ніколи не буде на боці агресора. І це гарантія, що ми переможемо, бо у історії завжди перемагає правда», – підкреслив патріарх Філарет.

До присутніх із словом звернувся також Президент Петро Порошенко, який акцентував на вагомому внеску патріарха Філарета у створення єдиної церкви

«15 грудня – ця дата назавжди закарбується у історії нашої держави. У цей день волею Божою народилася українська автокефальна православна церква. Без Божої допомоги це було б не можливе. Ще рік тому про це навіть не мріяли, українці не знали слова томос. Але чому так сталося? Бо ми вірили, що Господь пошле нам незалежну церкву. Це сталося молитвами його всесвятості Вселенського патріарха. Це стало можливим завдяки його святості патріарху Філаретові. Де ще знайти більш яскравий приклад жертовності, коли особисті амбіції відкидаються задля церкви та держави? Не було тижня, щоб ми не спілкувалися з цього приводу. Я був вражений величчю духа його святості. І зараз хотів би уклінно подякувати патріархові Філаретові за його роль у створенні нашої церкви. Хочу подякувати його блаженству митрополитові Макарію, предстоятелю УАПЦ. Хочу подякувати владикам УПЦ МП, які зараз з нами. Хочу подякувати священикам, мирянам, Верховній Раді, яка продемонструвала єдність. Хочу подякувати усім українцям. Бо Господь почув молитви нас усіх. Я не буду казати скільки разів ситуація заходила у глухий кут. І тільки мудрість і Божа воля дозволили нам отримати церкву. Ми більше тисячі років чекали і боролися, гинули за свою церкву», – підкреслив Петро Порошенко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 10:33 :55