Новини » Політика 18 грудня, 2018, 16:11
Парламентарі пропонують об’єднати два виборчі процеси
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Внести зміни у закон про вибори Президента, – таку ініціативу запропонували 6 парламентських фракцій і груп.

Про це під час прес-конференції у Львові повідомив народний депутат України Сергій Соболєв.

«Президент заявив про те, що можна проводити вибори в об’єднані територіальні громади. А це, фактично, місцеві вибори в умовах воєнного стану. Це гарна ознака, що можна точно так проводити в умовах воєнного стану і президентські вибори, – повідомив нардеп. – Саме тому 6 груп і фракцій підписали спільний проект закону про внесення зміни до «Закону про вибори президента».

Нардеп прогнозує непрості вибори, якщо відповідні зміни не будуть внесені у законодавство. «Ключова перша зміна – це так само як президент пропонує проводити вибори в об’єднані громади місцеві вибори під час режиму воєнного стану ми запропонували проводити, незважаючи на воєнний стан, ці вибори президента країни. Ця ідея активно підхоплена в Парламенті і в дипломатичних колах. Всі, хто підписалися під цим документом, розуміють, що це знімає будь-які можливості для провокацій. І дає можливість у будь-яких умовах проводити президентські вибори».

Нардеп також вважає, що парламентські вибори потрібно проводити водночас з місцевими виборами. «27 жовтня, в день проведення чергових виборів у Парламент провести дострокові вибори у ради всіх рівні. Це дало б можливість зекономити реальні мільярдні кошти. Бо зараз на кожні вибори викидаються, на мій погляд, на вітер десятки, а інколи й сотні мільйонів гривень, – додав Соболєв. – Бо цей процес вимагає чергових і чергових вливань для того, щоби організувати вибори об’єднаних громад. Якби ми могли завершити процес об’єднання громад до 27 жовтня і провести спільно парламентські і місцеві вибори. Це дозволяє Конституція і це б дало можливість мобілізувати країну для того, щоби по одній системі провести вибори і в місцеві громади і в Парламент. І таким чином країна могла би розвиватися, не оглядаючить щотримісяця на чергові, позачергові, або будь-які інші вибори».

Окрім того, Сергій Соболєв повідомив про ситуацію з виборами в об’єднані територіальні громади. «Добровільне об’єднання громад – це шалений поступ вперед. Тому-що це дає можливість у прямий спосіб вийти на прямі взаємовідносини між об’єднаною громадою і державним бюджетом, – вважає депутат. – Це та стара ідея Юлії Володимирівни, яку вона подавала як прем’єр-міністр». Також, на думку політика, «шалений ефект» у прирості місцевого бюджету дасть розпорядження акцизними коштами від нафтопродуктів та розпорядження землею за межами місцевого бюджету.

Ще цього року, 23 грудня, заплановані вибори кількох місцевих громад у Львівській області. У Дрогобицькому, Перемишлянському, Пустомитівському та Радехівському районах. «Ми маємо з чим іти до людей, – повідомив голова «Батьківщини» Львівщини Михайло Цимбалюк. – Маємо чітку програму і маємо позитивні приклади, де наші депутати і голови ОТГ показуюють приклади хорошого господарювання».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 02:53 :48