Новини » Політика 18 грудня, 2018, 21:50
Олігархи чекають моменту, щоби за безцінь скупити землю, – Євтушок
ZIK
ZIK

Олігархи дуже чекають моменту, щоби за безцінь купити землю. Щоби купити її за ту ціну, яка зараз є в Україні. А середня ціна – 200 доларів за гектар.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщина») Сергій Євтушок.

Гість програми наголосив, що майбутнє України – це ринкові стосунки у сфері земельних відносин.

«Але чи на часі це зараз? Однозначно ні. А в 2008-му році була програма, де до 2020-го року мали би провести інвентаризацію і дати пояснення, хто чиї паї поскупляв і хто є фактичним власником земель. Нічого цього не зроблено. А якщо це не робити, нам і далі доведеться продовжувати мораторій», – зазначив Сергій Євтушок.

Він додав, що саме олігархи дуже чекають, щоб в Україні розпочали продаж землі, щоб купити її за безцінь.

«Вони чекають цього моменту, щоби за безцінь купити землю. Щоби купити її за ту ціну, яка зараз є в Україні. А середня ціна – 200 доларів за гектар. Російський капітал, який теж присутній тут, капітал наших олігархів, у тому числі тих, хто при владі, просто бажає це зробити за 200 доларів, бо потім вони будуть змушені платити за гектар 5 тисяч євро, як у Німеччині», – заявив Євтушок.

Нардеп наголосив, що Україна має безцінний ресурс – землю, на який і має ставити акцент у своєму розвитку.

«У нас є прекрасна родюча земля. За показниками якості вона одна з найкращих. Тому треба дати можливість найнижчій ланці обробляти землю. Треба дати селянину трактор!» – підкреслив нардеп Євтушок.

Нагадаємо, під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп) голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що в четвер, 20 грудня, Рада розгляне блок аграрних питань, серед яких – питання щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Додамо, 22 серпня вступило в силу рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:38 :46