Новини » Політика 18 грудня, 2018, 14:36
Олещук: Україні треба чітко розуміти, як використовувати міжнародну підтримку
ZIK
ZIK

Генасамблея Організації об’єднаних націй підтримала українську резолюцію, яка закликає Росію вивести свої війська з території окупованого Криму та засуджує російську військову присутність в Чорному і Азовському морях. Але існує фундаментальна проблема, бо в Україні відсутнє чітке розуміння, як використовувати такі інструменти у міжнародній дипломатії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Петро Олещук.

«Позитивом є те, що ми на міжнародній арені переводимо дискурс питання Криму та мілітаризації. Тому що це робить проблему Криму не тільки внутрішньою українською  або лише українською, а загалом проблемою світового порядку та безпеки», – сказав Олещук.

За його словами, безперечно, позитивом є те, що це обговорюють. Але треба усвідомити, що існує також і фундаментальна розбіжність у діях України.

«У нас відсутнє чітке розуміння того, як ми плануємо використовувати ті чи інші інструменти, які стосуються міжнародної дипломатії. Зокрема, зараз йдеться про інструменти ООН. Бо наразі це нагадує каргокульт. Адже ми постійно випускаємо якісь проекти резолюцій, їх голосують, але при цьому динаміка не дуже позитивна. Тому що кожного разу  кількість країн, які голосують на підтримку українських резолюцій, зменшується, хоча й підтримка Росії не зростає», – прокоментував він.

Він вважає, треба чітко визначити для чого Україна пише резолюції. Бо факт засудження Росії і анексії Криму вже давно визнано.

«Я не дуже розумію, як  численні резолюції, які ухвалюються, використовуються саме українською дипломатією. Тому що ми повинні переходити від вимагання декларацій, до того, щоб використовувати їх для реалізації якихось цілей. Тому що, якщо вони не використовуються відповідним чином, то питання в цінності відповідних документів, як на мене, є незрозумілим», – зазначив Олещук.

Нагадаємо, Генеральна Асамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію, яка закликає Росію вивести свої війська з території окупованого Криму та засуджує російську військову присутність в Чорному і Азовському морях, що зростає. «За» резолюцію проголосувало 66 держав, «проти» – 19.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:19 :24