Новини » Політика 18 грудня, 2018, 15:40
Олещук: Росія намагається переключити увагу з Керченської протоки на Крим
ZIK
ZIK

Росія зацікавлена у тому, щоб зняти питання Керченської протоки і перевести дискусію на тему Криму. Адже у першій ситуації факти та міжнародна спільнота категорично не на її боці.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказав політолог Петро Олещук.

«Стратегія РФ – у будь-якій незрозумілій ситуації починай залякувати. Це могло б бути попередженням, мовляв, сам агресор щось планує. Начебто хтось зі сторони України прагне дестабілізувати ситуацію», – зазначає експерт.

Він наголошує на тому, що спрогнозувати дії Росії – складно. Вона робила багато заяв, та частина з них так і залишилася словами.

«У Росії досить примітивна, але ефективна лінія. Вона розігрує небезпечного психа, якого потрібно вмовляти. Мовляв, ви на нас тиснете, то й ми будемо захищатися. Це спроба диктувати свою позицію, щоб її брали за базову. Також це спроба відтягнути лінію фронту від Керченської протоки на кордони Криму», – каже Петро Олещук.

Ймовірно, Росія зацікавлена у тому, щоб зняти питання Керченської протоки і перевести дискусію на тему Криму, зауважує політолог.

«Агресор демонструє, що Керченська протока йому зараз не потрібна – є важливіші питання. Грубо кажучи, аргументів в Росії нема. Не існує документу, який забороняв би українським кораблям проходити протокою. Також трактувати дії російського флоту можна тільки, як піратство», – пояснює експерт.

Крім того, порушення відбуваються щодо українських моряків, яких захопила Росія, підкреслює Петро Олещук.

«Росія захопила українських військовослужбовців і судить. Це порушення. Адже їх не можна судити, коли вони не вчиняли злочини проти людства чи діяли під своїм прапором зі знаками розрізнення. Зрештою, у хлопців не було вибору. Вони виконували наказ», –  розповідає політолог.

Тому обговорення ситуації для Росії невигідне, переконаний Петро Олещук.

«РФ намагається переключити увагу на Крим. Однак там може нічого надзвичайного не відбутися», – додає експерт.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що Росія втратить решту України, якщо визнає так звані «ДНР» і «ЛНР».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:28 :25