Новини » Політика 18 грудня, 2018, 17:29
Обрано новий склад Громадської ради доброчесності, яка оцінює суддів

17 грудня у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбулися збори представників громадських об’єднань, які були визначені Комісією такими, що відповідають вимогам Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і можуть брати участь у створенні Громадської ради доброчесності.

Так, за підсумками зборів, до Громадської ради доброчесності ввійшли представники одинадцяти громадських об’єднань з дванадцяти, яких було допущено до участі у зборах, пише «Українське право».

Зокрема, це такі організації: ГО «Центр демократії та верховенства права», ГО «Центр політико-правових реформ», ГО «Всеукраїнська громадянська платформа «Нова країна», ГО «Громадський люстраційний комітет», Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», ГО «Центр юей», ГО «Центр громадянських свобод», ГО «КримСос», ГО «Центр економічної стратегії», ГО «Фундація деюре», ГО «Український центр європейської політики», пише.

За результатами голосування обрано 20 членів Громадської ради доброчесності:

 1. Валька Вадима Ігоровича
 2. Воробйова Євгена Леонідовича
 3. Жернакова Михайла Володимировича
 4. Куйбіду Романа Олексійовича
 5. Кулібабу Андрія Юрійовича
 6. Марчука Антона Ярославовича
 7. Маселка Романа Анатолійовича
 8. Міщенка Володимира Борисовича
 9. Моторевську Євгенію Сергіївну
 10. Остапенка Дмитра Миколайовича
 11. Савченка Дениса Володимировича
 12. Савчука Андрія Володимировича
 13. Середу Максима Леонідовича
 14. Смалюка Романа Володимировича
 15. Соколенко Наталію Анатоліївну
 16. Стригуна Дмитра Григоровича
 17. Сухоставця Романа Миколайовича
 18. Чижик Галину Віталіївну
 19. Шепеля Тараса Петровича
 20. Яким’яка Олега Володимировича.

Додамо, згідно зі статтею 87 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Громадська рада доброчесності створюється для сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Нагадаємо, що Громадська рада доброчесності обирається вже вдруге. Попередній склад ГРД було сформовано 11 листопада 2016 року. За два роки роботи ГРД брала участь у конкурсі до Верховного Суду та кваліфікаційному оцінюванні суддів.

Протягом 2017 року ГРД надала 134 висновки щодо кандидатів у межах проведення конкурсу до Верховного Суду. Близько 80% кандидатів на посади суддів нового Верховного Суду, які отримали негативні висновки ГРД, не потрапили до фінального рейтингу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 01:41 :09