Новини » Суспільство 18 грудня, 2018, 16:31
Об’єднавчий собор – історичний момент у житті України, – глава УГКЦ
Глава Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав. Фото: news.ugcc.ua
Глава Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав. Фото: news.ugcc.ua

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав вважає нещодавній Об’єднавчий Собор історичним моментом в житті України.

Про це він заявив під час розмови з послом Королівства Нідерландів в Україні Едуардом Хуксом, передає інформаційний ресурс УГКЦ.

Глава УГКЦ назвав цей Собор важливим, історичним моментом в житті України. Він відзначив, щоб тепер є всі передумови для діалогу і співпраці, подібно як це відбувалося в часи митрополитів Петра Могили та Йосифа Велямина Рутського у 20-х роках XVII ст. «Але це стане можливим, якщо предстоятелі Церков будуть на висоті свого покликання і усвідомлення своєї місії», – відзначив Блаженніший Святослав.

«Важливо, щоб за процесами, які відбуваються в житті православних Церков України стояла не просто зміна вивіски, а зміна якості», – сказав Предстоятель УГКЦ, говорячи про Об’єднавчий Собор.

Він наголосив, що тепер обидві Церкви: Українська Греко-Католицька Церква і Православна Церква України – повинні йти разом, шукати і реалізовувати те, що єднає, адже «у єдності наша сила і від міжцерковної єдності і співпраці залежить майбутнє нашої країни».

На переконання Глави УГКЦ, важливим здобутком Собору є не тільки обрання Митрополита Епіфанія Предстоятелем Православної Церкви України, а й її входження у спільноту світового православ’я.

«Тепер не тільки УГКЦ може і має нагоду говорити до світового співтовариства про ситуацію в Україні, про війну і її наслідки, а й ПЦУ. Адже перед тим Москва собі узурпувала право говорити від імені православних України на світовому рівні. Саме вони поширювали викривлену інформацію про нібито війну в Україні між православними з одного боку і розкольниками та уніатами з іншого. Тобто, що в Україні триває не війна між Росією і Україною, а внутрішня міжрелігійна суперечка», – пояснив Блаженніший Святослав.

При цьому він зазначив, що і УГКЦ, і ПЦУ тепер будуть в унісон говорити правду про Україну та її війну за свободу, цілісність і незалежність.

Предстоятель УГКЦ наголосив, що йому було приємно почути від Митрополита Епіфанія про важливість богословської освіти і її розвитку. «Наше богослов’я має спільне джерело і походження з витоків Київської Церкви Володимирового хрещення. Ми і тут маємо спільні основи для того, щоб разом розвивати богослов’я Київської Церкви», – сказав Блаженніший Святослав.

При цьому він поставив за приклад Український католицький університет, який назвав іконою відкритої Української Греко-Католицької Церкви, яка є і помісна, і глобальна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:30 :57