Новини » Політика 18 грудня, 2018, 12:01
Нова українська церква набуває для Ватикану суб’єктності, – архиєпископ Євстратій
Предстоятель єдиної Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Предстоятель єдиної Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Офіційний портал новин Ватикану 17 грудня повідомив про обрання митрополита Епіфанія предстоятелем автокефальної УПЦ. Фактично поширення цієї офіційної новини є сигналом для всіх, хто ще має сумнів: дипломатія Вселенського Патріархату перемогла московські потуги.

Про це у Facebook повідомив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Євстратій (Зоря).

«Офіційний портал новин Ватикану 17 грудня повідомив про обрання митрополита Епіфанія предстоятелем автокефальної УПЦ. Фактично це знак того, що відповідно до порядку екуменічного діалогу з православними церквами в силу канонічного визнання Вселенським патріархом Варфоломієм Української церкви та її митрополита – ця церква набуває для Ватикану суб’єктності. Вельми болюча новина для Московської патріархії. І дуже вагома – для католицького і всього християнського світу.


Хоча відсутність євхаристійної єдності між католицькою церквою і православною церквою визначає, що офіційно перша не здійснює якогось церковного акту визнання нової автокефалії, однак фактично поширення цієї офіційної новини є сигналом для всіх, хто ще має сумнів, в тому числі у помісних церквах: дипломатія Вселенського патріархату перемогла московські потуги», – підкреслив архієпископ.

Він акцентував, що «це означає, що у тих церквах, які ще не визначилися з визнанням автокефалії, з’явився вагомий аргумент зробити це відразу після вручення томосу».

«Можливо саме тому Вселенський Патріарх і призначив цю подію на 6 січня – щоби дати час тим, хто ще коливається, ухвалити вірне рішення та підтримати нову автокефальну церкву-сестру», – підсумував владика Євстратій.

Нагадаємо, заборони, оголошені Синодом УПЦ МП щодо митрополитів Симеона (Шостацького) та Олександра (Драбинка), не мають канонічного значення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-13 23:55 :03