Новини » Політика 18 грудня, 2018, 22:40
Нардеп пояснив, чому перейменувати УПЦ МП потрібно саме зараз
ZIK
ZIK

Питання з перейменуванням УПЦ МП постало тоді, коли з’явилася визнана світовим православ’ям Православна церква України. До того всі церкви мали центр не в Києві, то який сенс був їх розрізняти?

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Олександр Гончаренко.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чому питання про перейменування УПЦ МП не було озвучене раніше, пан Гончаренко сказав, що логічно це робити тоді, коли з’явилася канонічна, визнана світовим православ’ям Православна церква України.

«До того всі церкви мали центр не в Києві, то який сенс був їх розрізняти. Сьогодні він є, бо утворилася українська церква. Наше завдання просто поінформувати людей, що є церква, центр якої знаходиться в Москві», – відповів Гончаренко.

За його словами, звісно, є сподівання, що це дасть певний поштовх для переходу парафій, але це буде добровільне рішення людей.

«Ми сподіваємось, що коли люди побачать, що вони ходять у російську церкву і співставлять, що їхні знайомі стали жертвами російської агресії (як зараз в Одесі, де родини мають поранених моряків, в яких стріляли російські військові), вони собі зададуть питання, чи я хочу ходити молитись у російську церкву й згадувати Кирила, коли є українська православна церква», – пояснив політик.

Нагадаємо, 15 грудня в Києві об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Вселенський Патріархат привітав Україну із заснуванням нової православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі томосу.

Раніше у Синоді Вселенського Патріархату визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета й предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:36 :19