Новини » Суспільство 18 грудня, 2018, 20:35
Нардеп очікує мільйон зловживань у випадку, якщо знімуть мораторій на продаж землі
ZIK
ZIK

Україна ще справді не готова до ринку землі. Якщо завтра ми знімаємо мораторій і запровадимо ринок землі – зловживань буде мільйон.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Ігор Гузь.

Зокрема пан Гузь зазначив, що весь світ продає землю і тут немає нічого страшного, але водночас буде голосувати за продовження мораторію на ринок землі.

«Вже пройшло 27 років, а ми чуємо, що Україна постійно не готова. Я вважаю, що ми справді не готові. Якщо завтра ми знімаємо мораторій і говоримо про ринок землі – зловживань буде мільйон. І немає значення, хто буде наступним президентом – Порошенко, Тимошенко, Гройсман чи ще хтось», – вважає Гузь.

За його словами, в держкомземах і на місцях працюють люди, які змінюються від влади до влади, які дерибанять і заробляють на цьому великі кошти. Поки в державі не буде прозорих механізмів і боротьби з корупцією в цій сфері, про ринок землі не можна говорити.

«У нас є аграрні компанії, які обробляють мільйони гектарів землі. Причому частину цієї землі – обробляють нелегально. У мене на окрузі таких випадків є достатньо багато, коли обробляється земля, за яку ніхто нікому не платить», – зауважив політик.

Однак пан Гузь вважає, що потрібно рухатись у напряму вільного ринку землі. А для цього потрібно здійснити певні кроки, визначити рік старту, щоб така ситуація не тягнулася до безкінечності.

«Я вважаю, що цей час ще не настав, тому я проголосую за продовження мораторію. Хоча я розумію, що найближчим часом це питання потрібно вирішити за рахунок прозорості і ефективної боротьби з корупцією», – констатував гість програми.

Нагадаємо, під час Погоджувальної ради 17 грудня голова ВРУ Андрій Парубій анонсував, що 20 грудня Верховна Рада розгляне блок аграрних питань, серед яких – питання щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

18 грудня народні депутати України включили до порядку денного проект закону про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення № 9355, а також 15 альтернативних законопроектів.

Згідно з повідомленням Мін’юсту, якщо проблема мораторію на продаж землі не буде вирішена вчасно, то Європейський суд з прав людини перейде до призначення грошової компенсації від 2 до 75 тисяч євро для кожного позивача.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 06:56 :40