Новини » Політика 18 грудня, 2018, 18:50
Милованов вважає, що ті, хто «по-сірому» працює на ринку землі, має лобістів у парламенті
ZIK
ZIK

Верховна Ради має потрібну кількість голосів, щоб прикривати тих, хто працює нелегально на ринку землі. Уже кілька років у грудні вони шукають причини продовжити мораторій.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив член Ради Національного банку України Тимофій Милованов.

За його словами, питання не тільки в тому, що немає кадастру, а справа в тому, що потрібно паралельно ці процеси робити.

«Я вже 4 роки в Україні і навіть не хочу говорити про цю землю, кожен рік одне й те саме в грудні – потрібно зробити єврокадастр», – зазначив пан Милованов.

Гість студії розповів, що поки не зміниться бізнес-модель ринку землі, його не буде.

«Спробуйте подумати про це, як про бізнес. Ви хочете щось змінити, а вам розказують, що не можна. Бізнес-модель полягає в тому, що ті, хто сьогодні працює «всіру», вони достатньо мають голосів у Раді», – прокоментував член Ради Національного банку України.

Водночас заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті міністрів України, економіст Павло Кухта додав, що за останні роки проглядається тенденція до зміни голосування парламенту щодо мораторію на продаж землі.

«Продовження мораторію в 2016 році сталося конституційною більшістю у 307 голосів. Минулого року було 237 голосів. Цього року не зрозуміло, чи вони будуть. У принципі підтримка, навіть у парламенті, який є популістичним, чутливим до скандалів, там вона падає. А з опитувань видно, що громадяни починають бачити, що їх дурять. Підтримка мораторію падає більше в сільській місцевості, бо люди бачать, що вони реально скористаються земельним ринком», – підкреслив пан Кухта.

Нагадаємо, згідно з повідомленням Мін’юсту, якщо проблема мораторію на продаж землі не буде вирішена вчасно, то Європейський суд з прав людини перейде до призначення грошової компенсації від 2 до 75 тисяч євро для кожного позивача.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 11:24 :07