Новини » Політика 18 грудня, 2018, 16:20
Мухачов: Томос Україні дуже потрібен, але не варто завчасно впадати в ейфорію
ZIK
ZIK

Рішення Об’єднавчого собору про створення єдиної Української православної церкви є дуже важливим кроком. Але він має бути підкріплений чіткими діями. Зокрема, треба зробити все, щоб Московський патріархат якнайшвидше втратив свій вплив.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив співкоординатор громадської ініціативи «Суспільна система» Назар Мухачов.

«З точки зору історичного процесу, Томос нам дуже необхідний, як і єдина помісна церква. Але поки що не варто впадати в передчасну ейфорію. Тому що без знищення Московського патріархату, який в Україні, фактично, є одним із розгалужень Кремля – ця церква поки що мало, що змінить», – сказав Мухачов.

Тому, на його думку, рішення Об’єднавчого собору є дуже важливим кроком. Але він має бути підкріплений чіткими діями.

«На жаль, зараз всі забули, як свого часу Патріарх Володимир Романюк, який похований під Софією Київською, провів майже такий самий Собор. Але його вбили, щоб йому це не вдалося зробити. Тому цей шлях є абсолютно правильним, але він повинен бути чітким і покроковим», – наголосив він.  

Натомість політолог Володимир Фесенко зауважив, що не погоджується з цією тезою. Адже 15 грудня відбулася подія, яка була освячена Константинопольським Вселенським патріархом і має міжнародну легітимацію. Але погодився з тим, що все лише починається і реальне об’єднання ще має відбутися.

«Замало просто заявити про те, що ми об’єдналися. Але я не прихильник категоричних дій. Тому що заяви про знищення Московского патріархату можуть нас відкинути не просто у 2014 рік, а в набагато гіршу ситуацію», – зазначив Фесенко.

За його словами, Україна може втягнутися ще й у релігійну війну.

«Я є прихильником того, щоб поступово перетягувати вірян з Московського патріархату до єдиної помісної Православної церкви України», – прокоментував він.

Нагадаємо, 15 грудня в Києві Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Вселенський Патріархат привітав Україну із заснуванням нової Православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі Томосу.

Раніше у Синоді Вселенського патріархату визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української провославної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

До слова, сьогодні, 17 грудня, під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій  народних депутатів закликали терміново напрацювати два законопроекти – щодо церковних назв в Україні та щодо переходу громад до Єдиної помісної православної церкви в Україні.

А вже 6 січня 2019 року Томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні вручить Вселенський патріарх у Константинополі. Про це заявив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) після закінчення архієрейського собору цієї церкви у Києві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 03:08 :26