Новини » Економіка 18 грудня, 2018, 11:23
Гройсман розповів, як уряд планує розвивати АПК та енергетику
ZIK
ZIK

Уряд планує, що наступного року частка невеликих фермерських господарств становитиме до 10%. Буде вдосконалена бюджетна підтримка фермерів та діятиме програма компенсації вартості посадкового матеріалу для садівників та виноградарів.

Про це під час засідання уряду, яке транслював телеканал ZIK, розповів прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він розповів: одним із пріоритетів роботи уряду на наступний рік залишається розвиток аграрно-промислового комплексу.

«Хочемо довести частку невеликих фермерських господарств до 10%. Я буду одним із лобістів фермерського руху в Україні, адже вважаю, що лише це, в широкому понятті, зможе забезпечити стабільність всередині держави», – заявив Гройсман.

За його словами, у 2019 році уряд вдосконалить допомогу фермерам через бюджетну підтримку.

«Думаю, ми зробимо її більш таргетованою та справедливою. Розраховуємо, що будуть створені і нові тваринницькі комплекси. Також допомагатимемо технічно переоснащувати агропромисловий комплекс», – запевнив прем’єр.

Він підкреслив: діятиме програма компенсації вартості частки сільгосптехніки, виробленої в Україні.

«Беззаперечно підтримуватимемо і особисті господарства – щоб на подвір’ях вигодовували велику рогату худобу. Це компенсуватимемо, як і в цьому році, 2,5 тисячі гривень за кожну голову. Це теж дуже важливо і позитивно впливатиме на внутрішні ціни. Окрім того, підтримуватимемо і молочні стада», – запевнив Гройсман.

Він наголосив і на стимулах для садівників та виноградарів – уряд компенсуватиме вартість посадкового матеріалу для нових сортів.

«Розраховуємо, що в Україні буде все більше і більше нових садів. До речі, садівництво держави зараз стає дуже конкурентним і на європейських ринках», – зауважив глава уряду.

Окрім того, він звернув увагу і на кілька важливих елементів щодо енергетичної незалежності. Найперше – електронні торги із продажу спецдозволів на надра.

«Раніше це був закритий клуб, тепер ми зламали стару систему і побудували абсолютно нову – із відкритими конкурентними аукціонами на видобуток газу, нафти та інших природних копалин у країні. Це дасть можливість абсолютно відкрито залучати інвестиції у сектор», – переконаний Гройсман.

Він підкреслив: завдання держави – досягти енергонезалежності. Це можливо лише, коли займатимемось розвідкою власних корисних копалин.

«Наше завдання – розвивати повноцінний ринок газу і електроенергії. Та нам важливо і ввійти повноцінним гравцем на європейські ринки. Будемо забезпечувати зміни, передбачені угодою про асоціацію із ЄС, у тому числі, і в енергосекторі», – зазначив прем’єр-міністр.

Окрім того, він наголосив: до 2025 року в Україні є «абсолютно чіткий план» диверсифікації джерел постачання ядерного палива. Це допоможе зменшити залежність України у секторі.

«Також буде і введений запуск Фонду енергоефективності. Наступного року ми закумулюємо там 3,1 млрд грн коштів державного бюджету і 100 млн євро коштів ЄС», – розповів Гройсман.

Відтак, за його словами, уряд розраховує, що у фонді енергоефективності буде не менше 6-7 млрд, направлених на модернізацію житлового фонду та ОСББ. Адже німецькі партнери нададуть України ще близько 20 млн євро.

«Сюди ж ми залучаємо ще половину ресурсу – це і місцеві бюджети, і самі позичальники. Тобто, фактично, наступного року інвестиція в енергоефективність може сягати приблизно 14 млрд грн», – розповів Гройсман.

На його думку, перший десяток пілотних проектів уже вдасться реалізувати у першому кварталі 2019 року.

Як повідомлялось, раніше Володимир Гройсман зазначав, що Державний фонд енергоефективності зможе закумулювати понад 10 млрд грн на заходи із забезпечення енергоефективності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 14:21 :06