Новини » Економіка

Гройсман назвав п’ять ключових напрямків роботи уряду на 2019 рік

ZIK

Із 1 січня в Україні повністю зміниться процедура перевірок бізнесу. Вони не відбуватимуться спонтанно – плани, які зроблять публічними, ухвалюватимуть заздалегідь. Чиновники працюватимуть без «самоуправства» – приходитимуть із чітким чек-листом, за яким перевірятимуть дотримання відповідних норм.

Про це під час засідання Кабміну, яке транслював телеканал ZIK, розповів прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він підкреслив: важливо, що проект бюджету-2019 вдалось затвердити ще наприкінці листопада. Відтак, уряд заздалегідь може готуватись до входження у новий рік.

«Сьогодні маю можливість презентувати план дій, який базується на п’яти ключових пріоритетах: підсилення економічного зростання у 2019 році, ефективне врядування та державне управління, розвиток людського капіталу, верховенство права та боротьба з корупцією. І один із фундаментальних – питання безпеки та оборони нашої держави», – підкреслив Гройсман.

Що ж до забезпечення економічного зростання, то тут глава уряду наголосив: воно потребує інвестицій, а відтак – чітких правил всередині країни та якісного регулювання.

«Ми займатимемось цим кожен квартал наступного року – спрощуватимемо і спрощуватимемо ведення бізнесу в Україні», – заявив прем’єр.

За його словами, з 1 січня в Україні «абсолютно повністю» зміниться система перевірок бізнесу.

«Каральна радянська система, за якої перевіряли абсолютно формально – лише б за щось зачепитись – буде знищена. Нова ж передбачатиме, що плани перевірок ухвалюватимуть заздалегідь. Вони будуть публічними і всі розумітимуть, хто до кого і коли прийде. До того ж, не буде жодного самоуправства від чиновника. Він приходитиме із чітким чек-листом, за яким перевірятиме дотримання відповідних норм», – обіцяв Гройсман.

За його словами, орієнтуватимуться на безпеку та якісне функціонування підприємств.

«Ми запроваджуватимемо і єдині рахунки для сплати податків. Сьогодні ухвалимо рішення про початок справжньої реформи ДФС із розділенням на дві частини – на податковий та митний напрямки», – розповів прем’єр.

За його словами, щодо митного напрямку уже ведуться відповідні роботи. Наступного ж року на кордонах введуть в експлуатацію сім скануючих систем, які допоможуть підвищити ефективність боротьби із контрабандою.

«Також це дасть можливість ідентифікувати товари, по яких мають бути проведені процедури розмитнення для наповнення бюджету. Хочу нагадати, що після посилення заходів боротьби із тіньовими схемами на митниці ми «взяли плюсом» до бюджету 300-400 мільйонів щоденно», – наголосив Гройсман.

Водночас, він розповів: на економічне зростання впливає і якісне управління державктивами та публічність закупівель.

«Ми запроваджуємо абсолютно нові стандарти корпоративного управління у державних компаніях – незалежні наглядові ради, конкурсний відбір якісних менеджерів для того, щоб ці підприємства стали успішними та доходними для держбюджету», – зазначив прем’єр-міністр.

Також уряд продовжить проведення малої приватизації, яку запустили цього року.

«Це дало можливість у два-три рази збільшувати від стартової ціни вартість об’єктів, які продають публічно. Тобто, ми створили рівні умови для всіх. Адже раніше це був закритий клуб. Сьогодні ж це рівні можливості абсолютно для всіх», – підкреслив Володимир Гройсман.

Як повідомлялось, під час спільної з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні  Гройсман пообіцяв, що Антикорупційний суд запрацює у першому кварталі 2019 року.

Loading...