Новини » Економіка 18 грудня, 2018, 12:50
Гройсман: Фонд підтримки інновацій уряд запустить наступного року
ZIK
ZIK

Фонд підтримки інновацій, створений при уряді, запустять уже наступного року. Державі потрібно максимально ефективно забезпечувати входження технологічних рішень у реальні сектори економіки. Відтак в Україні створять три пілотні центри трансферу технологій.

Про це під час засідання Кабміну, яке транслював телеканал ZIK, розповів прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він підкреслив: у наступному році уряд підтримуватиме як зростання промисловості, так і впровадження інновацій.

«Ми підтримуємо створення індустріальних парків в Україні. Деякі елементи уже навіть зробили, наприклад, пільгове ввезення обладнання для промисловості. Та є ще низка завдань, які маємо вирішити. Тож сподіваємось, що парламент ухвалить закон про індустріальні парки і ми зможемо абсолютно чітко їх впроваджувати у регіонах», – зазначив прем’єр-міністр.

Адже, за його словами, конкуренція між окремими регіонами також зростає.

«Що це дає? Нові підприємства та робочі місця, нові зарплати, новий якісний український продукт, який має наситити внутрішній та зовнішні ринки країн-партнерів», – переконаний Гройсман.

Також, за його словами, прогнозується і впровадження енергоменеджменту на підприємствах.

«Увагу приділять тому, щоб створити екосистему роботи із інноваціями», – підкреслив він.

Водночас Гройсман нагадав: відповідно до нового законодавства Міністерства освіти і науки, було створено фонд наукових досліджень.

«Це абсолютно нова грантова система, у яку входитимуть кошти для підтримки науки. З іншого боку – і при уряді ми створили фонд підтримки інновацій. Він запускається наступного року. Нам потрібно підтримувати ті, що створені в країні, та забезпечувати трансфер цих технологічних рішень в реальний сектор економіки», – наголосив глава уряду.

Він розповів: потрібно забезпечити, щоб період впровадження інноваційного продукту – від розробки і до промислового виробництва – був якомога коротшим.

«Під це буде створена ціла інфраструктура. Що ж до мережі центрів підтримки інновацій, то ми відкриваємо доступ до патентної інформації, яка раніше була закритою. Це теж дуже важливий елемент», – підкреслив він.

Також, за словами Гройсмана, в Україні створять три пілотні центри трансферу технологій. Цим займатиметься Міністерство економічного розвитку.

«Беззаперечно, нашим пріоритетом є повномасштабний запуск експортно-кредитної агенції наступного року. Український експорт повинен отримувати підтримку держави на ринках інших країн. Наприклад, якщо хочемо продавати закордоном нашу техніку, можемо надати кредитну лінію вітчизняним виробникам, аби ті вводили пільгові, конкурентні умови у державах, де ми сьогодні торгуємо», – розповів Володимир Гройсман.

Як повідомлялось, раніше Гройсман заявив, що наступного року держава зможе виділити 300-350 мільйонів гривень на підтримку інновацій. Зокрема, з’явиться можливість підтримати «певні стартами».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:27 :37