Новини » Політика 18 грудня, 2018, 22:05
Гончаренко наполягає на найшвидшому розгляді закону про перейменування УПЦ МП
ZIK
ZIK

Фракція БПП хоче, щоби найближчим часом був розглянутий закон, який регулює питання назв релігійних організацій в Україні. Тобто мова йде не лише про те, що правильно треба назвати тільки Російську православну церкву в Україні, а мова йде про те, що має бути закон, у якому буде прописано, що релігійна організація називається за центром свого керування.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Олексій Гончаренко.

Як відомо, під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп) народний депутат України Олексій Гончаренко закликав нардепів терміново напрацювати два законопроекти – щодо церковних назв в Україні та щодо переходу громад до Єдиної помісної православної церкви в Україні.

Олексій Гончаренко пояснив, що фракція БПП хоче, щоби найближчим часом ВРУ розглянула закон, який регулює питання назв релігійних організацій в Україні.

«Сьогодні мова йде не лише про те, що правильно треба назвати тільки Російську православну церкву в Україні, а мова йде про те, що має бути закон, у якому буде прописано, що релігійна організація називається за центром свого керування.

Тобто якщо це Єреван, то це Вірменська православна церква. Ніхто не проти неї. Для нас усі церкви є рівними. Але це Вірменська православна церква, бо її центр у Єревані. Є Грузинська православна церква із центром у Тбілісі. Вона також має свої приходи в Україні.

Є і Російська православна церква. Вона керується з Москви. Вона може називатися Російська православна церква в Україні, чи київська митрополія РПЦ. Немає жодних питань. Хто хоче в ній залишатися – залишайтесь. Це ваше право. Але церква має називатися чесно. Тобто мова йде про чесні назви», – наголосив Гончаренко.

Він підкреслив, що і православна церква, центр якої знаходиться у Києві, має називатися Православною церквою України.

«Єдина православна церква, центр якої є в Києві – це Православна церква України. Новостворена церква. Ця історична подія відбулася 15 грудня. Це не тільки ствердження духовної незалежності України як держави, це щось більше. Адже мова йде про повернення Києву статусу «третього Риму», про повернення Україні та Києву статусу центру східноєвропейського християнства. Ось про це йде мова. Це надзвичайно велика річ. Історична річ!» – акцентував Гончаренко.

Нагадаємо, 15 грудня в Києві об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Вселенський Патріархат привітав Україну із заснуванням нової православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі томосу.

Раніше у Синоді Вселенського Патріархату визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета й предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 06:33 :49