Новини » Політика 18 грудня, 2018, 22:25
Гончаренко: Коли Київ був центром християнства, на місці Москви було болото
ZIK
ZIK

Саме з Києва християнство пішло на всю Східну Європу. Включаючи Москву, яка тоді ще не існувала. Тоді там у болоті було якесь маленьке поселення. Точніше, взагалі нічого не було, а поселення з’явилося потім.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Олексій Гончаренко.

«Як на мене, Москва перебрала собі те, що колись було тут – у нашій Києво-Печерській лаврі, у цих келіях. Формулювання про те, що Київ – «третій Рим», було народжено тут. Та й звідки пішла земля руська? У нас стоїть камінь біля руїн Десятинної церкви, де сказано, звідки пішла земля руська.

А ще я можу нагадати, де похований засновник Москви. Він похований у храмі в Києві. Бо саме Київ був центром. Київ був столицею, місцем, куди прийшло християнство. Саме з Києва християнство пішло на всю Східну Європу. Включаючи Москву, яка тоді ще не існувала. Тоді там у болоті було якесь маленьке поселення. Точніше, взагалі нічого не було, а поселення з’явилося потім», – зауважив Гончаренко.

Нардеп наголосив, що сьогодні Православна церква України є канонічною і визнаною Вселенським патріархом. Гончаренко додав, що відтепер люди мають вибір, до якої церкви ходити і де молитися.

«Хто захоче залишитися в тій церкві, яку ми сьогодні називаємо Московським патріархатом, це їхнє право. Хочете залишатися – залишайтеся разом із церквою, з усім майном. Ніхто на це не буде зазіхати. Держава захистить цих людей. Для нас усі рівні.

Але хто хоче перейти, то ми даємо людям вибір. Раніше в них цього вибору не було. Усі церкви були неканонічні, невизнані світовим православ’ям. А сьогодні Православна церква України є канонічною. Тобто ми дали людям вибір», – підкреслив гість програми.

Нагадаємо, 15 грудня в Києві об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Вселенський Патріархат привітав Україну із заснуванням нової Православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі томосу.

Раніше у Синоді Вселенського Патріархату визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета й предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 07:02 :34