Новини » Політика 18 грудня, 2018, 15:50
Експерт: Продовжити воєнний стан не дозволяє законодавство
ZIK
ZIK

В Україні не існує механізму поновлення такого правового режиму, як воєнний стан. Його можна лише запровадити знову, пройшовши таку ж процедуру, що й першого разу.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказав політолог Богдан Бондаренко.

«З юридичної точки зору, в Україні не існує такого поняття, як продовження воєнного стану. В нас можна ввести його заново у такий самий спосіб», – коментує експерт.

Він наголошує: протягом чотирьох років в країні існують передумови для введення воєнного стану.

«Треба розуміти кілька моментів. Якщо після 26 грудня буде введено воєнний стан – це означає зрив виборчої компанії. Зрив, навіть на декілька днів, означає, що процес поновити не можна. Тому що специфіка виборчого процесу полягає у вузьких часових рамках, які слідують одна за одною», – пояснює політолог.

Тому він зізнається, що не бачить можливостей у парламенту проголосувати за продовження воєнного стану.

«Як мінімум, ніхто не подарує президенту можливість ще півроку бути при владі і при цьому мати вплив на виборчий процес, який відбудеться влітку чи осінню», – зазначає експерт.

Україна давно визнала, що на її території є збройна агресія, нагадує Богдан Бондаренко.

«Чи є передумови для ведення воєнного стану з юридичної сторони? Безумовно, так. Але вони є вже дуже давно. Навіть, коли ми ухвалили закон про реінтеграцію Донбасу, визнали збройну агресію РФ. Ще тоді це була підстава для введення воєнного стану», – пояснює політолог.

Він підкреслює: закон України про воєнний стан передбачає введення особливого правового режиму на всій території, а не в окремих областях.

«Цей закон у нас прописаний, фактично, під воєнний стан на всій території. Є умови, коли, начебто, можна ввести лише у деяких місцях і на певний час. Проте деталізації щодо того, як відбувається правове регулювання за цих умов – немає», – каже експерт.

Тому тут утворюється дуже обережна «лазівка», звертає увагу Богдан Бондаренко.

«Державні органи можуть діяти лише у порядку, який визначає закон. У протилежному разі вони обмежені у своїх діях», – додає політолог.

До слова, на цю тему висловився і Президент Петро Порошенко. Він каже, що воєнний стан в Україні не буде поновлено після завершення 30-денного терміну його дії 26 грудня, якщо не буде повномасштабного вторгнення Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:19 :16