Новини » Економіка 18 грудня, 2018, 17:50
Експерт пояснив, чому економіка України сильно «впала» після Євромайдану
ZIK
ZIK

За 2-3 місяці після Євромайдану банківська система збідніла на 4-5 мільярдів доларів.

На цьому наголосив економіст, заступник голови НБУ в 2005-2009 роках Олександр Савченко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Коли втік Янукович, то він вивіз із собою готівкові гроші. Вони майже не впливали на економіку, оскільки обслуговували тіньовий сектор. Але далі почали відбуватися дуже неприємні речі, коли вслід за втікачами-політиками, почали «втікати» і їхні гроші з банківської системи України. Відтак, за 2-3 місяці банківська система збідніла на 4-5 мільярдів доларів. І я ставлю це в провину й Національному банку, й уряду країни», – підкреслив Олександр Савченко.

А коли зникає долар, пояснює експерт, то товар стає дефіцитом, а ціна на нього зростає. Відповідно, різко падає і національна валюта.

«Втрачений ресурс потрібно було десь дуже швидко взяти, а тому не було іншого вибору, як звертатися по допомогу до МВФ. І зараз, на жаль, так само склалася ситуація, коли влада не може самостійно організувати фінансове, банківське та економічне життя країни, відтак вимушені звертатися за зовнішньою допомогою», – констатував Савченко.

Передусім, на думку економіста, це брак освіти, знань, кадрової політики, де команди і в фінансовому, і банківському секторах в основному формують на принципах кумовства і партійної приналежності. Інша причина – постійне відкладання реформ до кращих часів.

«Я не бачу іншого способу позбутися «прокляття» Міжнародного валютного фонду, окрім як проведення радикальних реформ. Зокрема суттєво скоротити державні витрати, кількість чиновників і втручання в економіку. На цій базі також може ще зменшитися оподаткування, щоб скоротити тіньовий сектор економіки», – запропонував Олександр Савченко.

Як повідомляли, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб наступного року планує завершити ліквідацію понад 40 банків, які були передані в його управління під час кризи 2014-2016 років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 11:59 :30