Новини » Політика 18 грудня, 2018, 20:47
Економіст заявив, що наступного року Україна може потерпати від інфляції та девальвації
ZIK
ZIK

Прямі іноземні інвестиції, які сьогодні надходять до України, перебувають на рівні кінця 90-х років.

На цьому наголосив економіст Віктор Скаршевський в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Економіст констатував, що в Україні вже відбуваються дефолтні наслідки, оскільки економіка країни по своїй суті є дефолтною.

«Коли відбувається дефолт, то, передусім, із країни виводиться весь іноземний капітал. Утім із України він не буде виводитися, адже його тут вже немає – гроші вивели у 2008-2009 роках, коли була світова криза, а решту – у 2014-2015 роках після початку війни», – пояснив Віктор Скаршевський.

До того ж, зазначає економіст, коли відбувається дефолт, в країну припиняють надходити іноземні інвестиції. Так, за інформацією Нацбанку, цього року інвестиції до України скоротилися майже у півтора рази.

«Сьогодні прямі іноземні інвестиції, які надходять до України, перебувають на рівні кінця 90-х років. Тобто фактично інвестицій вже немає. Відтак, дефолтні наслідки в Україні вже відбулися, тому сам по собі дефолт не вплине на курс валют. Тоді як суттєво на цей показник вплине зниження світових цін на метал, руду та зерно, як це було і в 2008-му, і в 2014 роках.

Адже українська економіка є аграрною, сировинною, монополізованою економікою колоніального типу, що повністю залежить від зовнішньо-економічної кон’юнктури, тобто від світових цін на метал, руду та зерно», – зауважив Віктор Скаршевський.

Отже, підкреслює експерт, українська влада не має жодного відношення до макростабілізації економіки, що відбувається протягом останніх трьох років. Оскільки в цей період зовнішньо-економічна кон’юнктура була дуже вигідною для України, тобто були високі ціни на сировину. Проте вже від осені ціни почали поступово знижуватися, а це означає, що почала сповільнюватися й українська економіка.

«За прогнозами МВФ, в наступному році ціни на сировинні товари продовжуватимуть падати і знизяться щонайменше на 10%. І якщо відбудеться світова криза, про що зазначають міжнародні організації, то Україна однозначно опиниться в інфляції, девальвації та буде скорочувати свою економіку», – констатував Віктор Скаршевський.

Як повідомляли, в Нацбанку порівняли, коли українці жили краще – у 2013-му, чи у 2018 році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 07:05 :18