Новини » Економіка 18 грудня, 2018, 18:24
Економіст констатував – Україна є світовим лідером за боргами перед МВФ
ZIK
ZIK

За час незалежності Україна 70% часу перебуває під програмою МВФ. Це означає, що країна завжди живе у кризі, попри співпрацю із МВФ.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Віктор Скаршевський.

Експерт зауважив, що за всю історію співпраці України із Міжнародним валютним фондом, починаючи із 1994 року, наша країна вже виплатила Фонду лише відсотків на мільярд доларів. З його слів, іще один мільярд доларів відсотків Україна має виплатити протягом кількох найближчих років.

«А разом за найближчі 5 років Україна має повернути МВФ 8,5 мільярда доларів», – зазначив Віктор Скаршевський.

Гість програми констатував, що найближчим часом Україна отримає від МВФ 1,5 млрд дол. кредиту на кілька років під 3% річних.

«І Україна в світовому рейтингу найбільших боржників перед МВФ підніметься з третього місця на друге. На першому місці зараз Аргентина, на другому – Греція, але в Греції немає програми з МВФ, тому Україна – світовий лідер за боргами перед МВФ», – заявив Віктор Скаршевський.

Економіст зауважив, що кредити МВФ потрібні Україні з огляду на те, що в нашій країні немає належного інвестиційного клімату, не захищене право власності у бізнесі, немає верховенства права.

«За час незалежності Україна 70% часу перебуває під програмою МВФ, навіть і більше. Це означає, що Україна завжди живе у кризі, попри те, що вона співпрацює із МВФ. Потрібно жити «своїм розумом», – резюмував експерт.

Як повідомляли, Рада директорів Міжнародного валютного фонду 18 грудня має прийняти рішення про нову 14-місячну програму stand-by для України обсягом 3,9 мільярда доларів.

Нагадаємо, що Україна та МВФ погодили нову програму stand-by, яка відкриває шлях для отримання Україною чергового траншу фінансової допомоги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 10:09 :57