Новини » Світ 18 грудня, 2018, 11:51
Британський розвідувальний корабель увійшов до Чорного моря

Розвідувальний корабель «Еко» (HMS Echo) британського Королівського військово-морського флоту увійшов до акваторії Чорного моря.

Про це повідомили стамбульські інформаційні портали, що публікували фотографії його проходження через Босфор, передає Інтерфакс-Україна.

Наразі британський розвідник йде Чорним морем у північному напрямку.

«Еко» офіційно вважається багатоцільовим гідрографічним дослідним кораблем. Він оснащений багатопроменевими ехолотами та множинними буксируваними датчиками для збору військових даних. Корабель також має озброєння – 20 мм гармату і 7,62 мм кулемет.

Наприкінці листопада британський міністр оборони Гевін Вільямсон оголосив, що до Чорного моря буде направлено гідрографічний розвідувальний корабель Королівського ВМФ «Еко» «для забезпечення свободи мореплавання в регіоні». Він також підтвердив, що в січні та лютому наступного року в рамках продовження програми надання Україні допомоги в підготовці її збройних сил туди буде направлено загін британських військовослужбовців зі складу військово-морського флоту, морської піхоти й армії.

Водночас на тлі російсько-українського інциденту 25 листопада в Керченській протоці колишній головком Королівського ВМФ Великої Британії закликав палату лордів переглянути рішення Лондона про відправку наступного року до Чорного моря розвідувального корабля «Еко».

«Якщо ситуація в Чорному морі загострюватиметься, то наражати на небезпеку корабель, який не здатний сам себе захистити, не є гарною ідеєю. Мабуть, нам варто було б послати такий корабель, як ескадрений міноносець типу 45, який зміг би за себе постояти в цих умови», – заявив він у своєму зверненні до членів палати лордів.

Після початку кризи на сході України до Чорного моря регулярно заходять кораблі ВМС США та інших країн НАТО.

Відповідно до Конвенції Монтре 1936 року, військові кораблі нечорноморських держав можуть перебувати в акваторії Чорного моря не більше ніж 21 добу.

Нагадаємо, це перший військовий корабель країн НАТО, що здійснює візит до Чорного моря із прямим формулюванням мети візиту, що пов’язана з Азовською кризою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:02 :18