Новини » Світ 17 грудня, 2018, 10:25
Вчені назвали причину «масового вимирання» та закликали уникнути її повторення
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Вчені, які оприлюднили причину «масового вимирання», закликали до негайних дій, спрямованих на припинення подальшого потепління планети.

Океанографи з Сієтлу, США, заявили, що найбільше масове вимирання в історії планети було спричинене екстремальним глобальним потеплінням 252 млн років тому, під час якого температура океану підвищилася на 10 °C, – пише видання Independent.

За словами вчених, це призвело до того, що морські жителі втратили до 80% свого кисню. У результаті вимерло 95% морських видів та 70% видів на суші.

Вчені дійшли таких висновків на основі комп’ютерного моделювання та обчислення. Також вони використали дані про хімічні зміни у скам’янілостях морських істот, яким більш ніж 250 млн років, щоб показати наслідки зміни температури.

Раніше було відомо про те, що масові вимирання ставалися після послідовних потужних вивержень вулканів у Сибіру. Хоча втрата життя і була пов’язана зі збільшенням викидів парникових газів, було не зовсім зрозуміло, що змусило океани стати непридатними до життя.

Вчені звертають увагу на те, що ситуація, яка сталася 250 млн років тому, дуже нагадувала існуючу.

Якщо кількість викидів не зміниться, то, за прогнозами, у 2100 році океан досягне 20% температури пермського періоду, а до 2300 року – від 35% до 50%.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Science.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 19:50 :04