Новини » Політика 200

У Президента перелічили, що відбулося в Україні після введення воєнного стану

З часу запровадження воєнного стану, окрім посилення міжнародної підтримки України, в країні відбулася передислокація військ, бойове злагодження бригад та батальйонів тероборони, а також уточнення і затвердження мобілізаційного плану.

Про це під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп), яке транслює телеканал ZIK, повідомила представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

Представник Президента, відповідаючи на пропозицію парламентарів провести закрите засідання ВРУ та заслухати звіт силовиків щодо того, що було зроблено в країні з часу запровадження воєнного стану, пояснила, що дозволив зробити цей крок. Ірина Луценко наголосила, що з часу запровадження воєнного стану, окрім посилення міжнародної підтримки України, це дало змогу здійснити низку дій всередині країни.

«Не можна не відзначити, які дії відбулися в Україні. Я їх перерахую: військові сили приведені в бойову готовність; доукомплектовані понад 100-ма одиницями та мають доукомплектуватися ще 200-ма одиницями техніки. Провели передислокацію військ, бойове злагодження бригад та батальйонів територіальної оборони. Уточнили і затвердили мобілізаційний план; посилили охорону державного кордону, об'єктів критичної інфраструктури, державної таємниці; збільшено кількість блокпостів; визначено перелік закладів охорони здоров'я, де за потреби надаватиметься необхідна медична допомога військовим, в тому числі, створено резерви інвентаря, ліків, донорської крові», – повідомила Ірина Луценко.

З її слів, також було уточнено плани евакуації населення, матеріальних та культурних цінностей.

«У десяти областях, в яких введено воєнний стан, посилили і збільшили патрулювання Національної поліції, підключено Національну гвардію», – додала Ірина Луценко.

Нагадаємо, 25 листопада катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі ВМС ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків. Загалом у полон було захоплено 23 військових моряків.

27 листопада Президент Петро Порошенко видав указ, який затверджує в Україні воєнний стан протягом 30 днів у 10 областях  –  Вінницькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській, Сумській, Чернігівській.

Додамо, у Генеральній асамблеї ООН 17 грудня розглядатимуть проект резолюції ООН у зв’язку з мілітаризацією Чорного і Азовського морів, до розробки якого долучилися понад 40 країн.

Loading...
Loading...
Loading...