Новини » Політика 17 грудня, 2018, 12:31
«Це страшно, тривожно страшно», – Сущенко написав про умови перебування в колонії
Роман Сущенко. Фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV
Роман Сущенко. Фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Незаконно засуджений у РФ український журналіст Роман Сущенко надіслав лист з першим малюнком з колонії в селі Утробіно, а також розповіддю про свої спостереження про нове місце перебування.

Про це повідомляє «Тиждень».

«Кілька рядків про буденне. За минулий з моменту етапування час довелося пережити культурний шок, пов’язаний перш за все з умовами та «принадами» переміщення за примусом (вагон «столипін», антисанітарія, таргани розміром із сірникову коробку, всюдисущі гризуни всіх мастей, цвіль, вологість, непроглядна темрява, недоїдання і холод), а зі ставленням до людей, які змінили за рішенням суду свій соціальний статус», – пише Сущенко.

За словами журналіста, метою співробітників виправної установи є залякати і принизити гідність людей, які відбувають покарання.

Сущенко зазначив, що до того моменту, поки людина не відчує на собі ув’язнення, його неможливо уявити. «... Це страшно, тривожно страшно», – написав він.

Окрім листа колегам політв’язень надіслав свій новий малюнок – втрачений «Руанський собор». Раніше Сущенко вже малював його, але з невідомих причин він був загублений і не дійшов до його сім’ї. Тому журналіст вирішив намалювати новий.

Фото: ukrinform.ua
Фото: ukrinform.ua

Як зазначив журналіст, малюнок виконаний за допомогою «кіровського рожевого киселя» і пастеллю.

Повна версія листа:

«Кілька рядків про буденне. За минулий з моменту етапування час довелося пережити культурний шок, пов’язаний перш за все з умовами та «принадами» переміщення за примусом (вагон «столипін», антисанітарія, таргани розміром із сірникову коробку, всюдисущі гризуни всіх мастей, цвіль, вологість, непроглядна темрява, недоїдання і холод), а зі ставленням до людей, які змінили за рішенням суду свій соціальний статус.

Звернення – формальне, удавано-співчутливе, а по суті – байдуже. Діалог, якщо він має місце бути, вівся в такій формі, яка б виключала всяку можливість відповіді. Мета – залякати, принизити особисту гідність, проігнорувати будь-які законні потреби... На щастя, у будь-якої дороги є кінець.

Другий тиждень освоююсь в колонії навпроти села Утробіно. З віконця «утроби» моєї камери добре видно однотипні сільські будівлі, як і щоденний схід сонця крізь вкрите памороззю «колючку». Хочеться бачити десятки, сотні незнайомих осіб. Як в спеку, відчуваючи спрагу, пити склянку за склянкою прохолодну воду.

Поки не відчуєш на собі ув’язнення, його неможливо уявити. Думаєш, з’явився час читати, міркувати, все не так страшно. Але це страшно, тривожно страшно. Сповільнюється час, втрачається орієнтація. Це читається у поглядах, рухах і поведінці людей, яких бачив. Не дам згаснути світлу своєму!

Ділюся новою роботою, це копія втраченого малюнка «Руанський собор». У ній з’явилися нові кольори – це кіровський рожевий кисіль, неабияк розбавлений пастеллю. Адміністрація дозволила нашому консулу передати мені в камеру набір пастелі (24 мілка!).

Дорогі друзі, колеги! З наступаючими новорічними та різдвяними святами вас і ваших рідних, близьких. Пам’ятайте про здоров’я, щастя і дитячий сміх у домі.

Щиро ваш Роман Сущенко.

20.11.2018

м. Кірово-Чепецьк, с. Утробіно»
 

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року у Москві затримали власкора Укрінформу Романа Сущенка, куди він прибув з приватною поїздкою. Його звинувачують у шпигунстві.

В Укрінформі затримання журналіста назвали спланованою провокацією.

Заарештованого у Москві українського журналіста звинуватили у шпигунстві.

4 червня 2018 Мосміськсуд оголосив вирок Сущенку – 12 років колонії суворого режиму.

Україна, у свою чергу, вимагає негайного звільнення затриманого в РФ українського журналіста та відповідної реакції від ОБСЄ, РЄ й інших структур.

Більше новин про затриманого Романа Сущенка читайте тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 02:49 :24