Психологи про дистанційну шкільну освіту: Головне – правильно організувати час

ZIK

У Міністерстві освіти готують новий указ, який розширює можливості індивідуального навчання. Йдеться про дистанційну систему, де батьки самостійно зможуть навчати своїх дітей – без щоденних уроків і контрольних робіт. Щоб підтвердити рівень знань, школяр наприкінці кожного семестру повинен буде виконати відповідні завдання.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Марійці Аглотковій 12 років, дівчинка вже третій рік навчається дистанційно. Таку систему обрала, бо весь час присвячує акторству, крім того, малює і вчить іноземні мови. Уроки проводять онлайн, тому, коли їх вчити Марійка обирає сама.

«Мені 45 хвилин вистачає на прослуховування уроків. Навіть можу двічі слухати, щоб зрозуміти правильно й написати тест», – розповідає Марійка.

Мама дівчинки пані Світлана каже: три роки тому дистанційна школа не була популярною, тому спочатку були сумніви. Зараз ж зовсім не шкодує. Система оцінювання – як і в звичайному навчальному закладі, тільки табель надсилають поштою.

«Тут трішки простіше, бо вона послухала урок і виконала домашнє завдання, і є на це умови. Дуже просто, іноді весело», – зазначає Світлана.

Невдовзі формат індивідуального навчання зміниться. До нього додається і домашня освіта. Щоб навчати свою дитину самостійно, батьки мають подати відповідну заяву і довідку, що в сім’ї немає складних життєвих обставин. Та домашня освіта покладає усю відповідальність на батьків – щотижневих перевірок і уроків не буде. Автори ж такого проекту кажуть, що результати здобуття знань удома щороку перевірятимуть за допомогою спеціальних завдань.

«Сімейна, домашня форма навчання передбачає оцінювання двічі на рік. Та перший рік – це чотири рази на рік. Продовження навчання у такій формі можливе за умови, що учень здає ці точки оцінювання на достатньому та високому рівні», – наголошує автор проекту Олена Ліннік.

Тим батькам, які не готові самі навчати свою дитину, але з певних причин до школи ходити вона не може, допоможе патронатний учитель. Він приходитиме кілька разів на тиждень і перевірятиме виконані завдання.

Психологи ж кажуть, що таке навчання може мати і позитивні, і негативні наслідки. Головне – правильно організувати час.

«Домашнє навчання може бути ефективним, але якщо дитині дати можливість розкривати себе в різних пластах – і в фізичному, і в навчальному, і в соціальному», – переконана дитячий психолог Катерина Фетісова.

Додаткового фінансування новатори наразі не передбачають, переконують – усе покриє освітня субвенція. Наказ уже пройшов громадські обговорення. Автори додають правки і готують його до впровадження. Побачити нові форми навчання на практиці зможемо уже наступного року.

Як повідомлялось раніше, схожу практику хоумскулінгу обрала для свого сина і родина зі Львівщини. Через те, що батьки багато переїжджали, вирішили не віддавати хлопця щоразу до нової школи, а навчати вдома. Щоб отримати соціальний досвід і спілкування з однолітками хлопчик відвідував природничий гурток та уроки музики й театру.

Вікторія Ковцун, «Перші про головне»

Loading...