Новини » Політика 17 грудня, 2018, 21:35
Процес об’єднання розпочали кілька архієреїв, які раніше належали до УПЦ МП, – диякон Коляда
ZIK
ZIK

Ієрарх Української православної церкви Московського патріархату, який себе так продовжує називати, сьогодні дуже сильно лукавить у кількох поняттях. Він свідомо не називає третьої сторони, яка почала процес об’єднання. А це кілька архієреїв, які раніше належали до УПЦ МП, яким вони намагаються заборонити служіння або позбавити їх сану.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив диякон, журналіст Роман Коляда.

«Як і в багатьох вірних Української православної церкви Київського патріархату, яка так називалася до 15-го грудня, у мене є дуже велика спокуса сказати всім, від кого я слухав впродовж 7-8 років, про свою неканонічність, безблагодатність та інше, запитати: ну що? Я себе ще дуже стримую. Я розумію, що люди, які мислять державно, повинні себе стримувати від такої риторики. Адже це лише початок», – зауважив гість програми.

Диякон Роман Коляда додав, що до «великого об’єднання», про яке мріяло дуже багато людей, треба пройти ще один шлях.

«І цей шлях не тарується з пихою, зверхністю та агресією», – підкреслив Коляда.

Він також зауважив, що ієрарх Української православної церкви Московського патріархату, який продовжує себе так називати, сьогодні дуже сильно лукавить у кількох поняттях:

«Він свідомо не називає третьої сторони, яка почала процес об’єднання. А це кілька архієреїв, які раніше належали до УПЦ МП, яким вони намагаються заборонити служіння або позбавити сану.

Але після того, як Вселенський патріарх підтвердив їхню єписківську законність, вони не є вірними УПЦ МП, і вони не є єпископами УПЦ МП. Тому УПЦ МП, а так вона сама себе називає, може писати що завгодно у своїх документах, але це не матиме ані юридичної, ані духовної сили», – прокоментував диякон Коляда.

Нагадаємо, 15 грудня в Києві об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Вселенський Патріархат привітав Україну із заснуванням нової Православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі томосу.

Раніше у Синоді Вселенського Патріархату визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета й предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:20 :19