Новини » Суспільство 17 грудня, 2018, 13:28
Політолог: Без втручання держави можливість об’єднання українських церков була б дуже сумнівною
ZIK
ZIK

В Україні ухвалили справді історичне рішення. Адже, 15 грудня, у Києві, Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Попереду країну чекають непрості часи, але точно можна сказати, що без втручання держави – об’єднання українських церков було б дуже сумнівним.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог Валерій Клочок.

«Для мене було абсолютно прийнятним, що Президент України до певної міри втручається в церковні справи. Адже без втручання держави об’єднання православних церков в Україні було б дуже сумнівним рішенням», – сказав Клочок.

Але він сподівається, що таке втручання у становленні церкви буде мінімальним.

«Маю велику надію, що те, про що вчора говорив Президент на прес-конференції, збігатиметься з ділом. І на цьому етапі втручання держави саме у церковні справи буде мінімальним. Бо, справді, ми отримали історичне рішення і маю велику надію, що Православна церква України поступово розвиватиметься своїм шляхом», – зазначив він.

За його словами, надалі українську церкву чекають непрості часи. Адже буде ще чимало провокативних заяв та дій стосовно Російської православної церкви в Україні.

«Можна називати те, що відбулось по-різному, але в Україні відбулась знакова подія. Хоча видається, що Об’єднавчий собор не наблизив, а започаткував об’єднання православних церков в України. Тому що про наближення потужної церкви в Україні поки говорити зарано, бо це лише початок, який буде дуже складним», – прокоментував Клочок.

Він також розповів, що напередодні Об’єднавчого собору відбулася неприємна подія з боку Російської православної церкви.

«Єпископ Російської православної церкви Патріарх Кирило відправив листа в ООН, ОБСЄ, канцлеру  Німеччини і президенту Франції щодо порушення церковних прав. На його думку, в Україні порушуються права православних вірян через ухвалення рішення щодо створення єдиної церкви», – зазначив він.

Іншими перепонами, на його думку, стане також і перерозподіл церковного майна. Найперше, це стосуватиметься Києво-Печерської та Почаївської лавр, адже вони перебувають в оренді РПЦ.

«Питання досить складні і я хотів би, щоб усі сторони процесу, як і решта православних вірян, подібні питання вирішували в мирний спосіб. Звичайно, що сьогодні ніхто з посадових осіб не заперечить існування Російської православної церкви в Україні. Але це і є добрим сигналом, що ми готові мирним шляхом вирішувати питання становлення церкви», – сказав Клочок

Нагадаємо, 15 грудня в Києві Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Вселенський Патріархат привітав Україну із заснуванням нової Православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі Томосу.

Раніше у Синоді Вселенського патріархату визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 01:35 :45