Новини » Суспільство 17 грудня, 2018, 22:57
Олег Медведєв пояснив, коли вдасться досягти єдності православ’я в Україні
ZIK
ZIK

У тривалій історичній перспективі Православна церква України зростатиме, а вплив російської церкви – буде зменшуватися. Утім, цей процес не відбудеться одномоментно й потребуватиме часу.

Таку думку висловив політолог Олег Медведєв у ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«Канонічно новостворена українська церква вже визнана, адже в ніч після Собору офіс Вселенського патріарха розповсюдив комюніке, в якому визнав сам факт існування цієї церкви. А вже в неділю в Стамбулі відбулася перша служба, де за літургію серед інших 14-ти помісних православних церков уперше прозвучала 15-та – Православна церква України», – зауважив Олег Медведєв.

Щодо єдності церкви, додає політолог, то це, безумовно, неодномоментне питання. Адже розділення, яке в 1992 році вчинила Москва, зруйнувавши єдину на той момент Українську православну церкву, є досить глибоким.

«Подолати це розділення було б неможливо без проведення Собору і без створення тієї церкви, яка визнана Вселенським патріархом. Адже не один десяток років Московська церква спекулювала в Україні, лякала вірян, збивала їх з пантелику й казала, що УПЦ КП і Автокефальна церква є безблагодатними, неканонічними і тому подібне.

Вірогідно, процес переходу триватиме не місяць і не рік, а десятки років, щоб кожен зрозумів, яка церква йому насправді є ближчою. Безумовно, що всі не перейдуть, і значна частина українських єпископів і вірян залишаться в тій церкві, яка зберігає єдність з Москвою», – прогнозує Олег Медведєв.

Як повідомляли, стало відомо, хто увійшов у Синод Православної церкви України. Нагадаємо, в суботу, 15 грудня, об’єднавчий собор обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія (Думенка) предстоятелем Автокефальної церкви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 19:42 :11