Новини » Політика 17 грудня, 2018, 19:11
Нардеп радить перейменувати УПЦ МП у «малоросійське відділення ФСБ»
ZIK
ZIK

УПЦ Московського патріархату слід перейменувати відповідно до того, чим вона є насправді, – «малоросійським відділенням ФСБ Росії».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України («Народний фронт») Леонід Ємець.

Гість програми, коментуючи ініціативу парламентарів щодо термінового ухвалення законопроектів, які стосуються церковних назв в Україні та переходу громад до Єдиної помісної православної церкви, нагадав, що Верховна Рада – єдиний законодавчий орган, який має право й можливість ухвалювати закони, які мають найвищу юридичну силу.

«Парламент, у принципі, може все, але в нас так склалося, що світське життя не має пересікатися із духовним, і тут, якщо йти на такі кроки та приймати пропозицію Блоку Петра Порошенка про те, що парламент може законом перейменувати церкву, то я вважаю – треба діяти рішучіше. Називаймо речі своїми іменами: якщо вже перейменовувати, то ми маємо назвати ту церкву (УПЦ МП. – Ред.) тим, чим вона є насправді – малоросійським відділенням ФСБ Росії. У такому випадку стоятиме ще конкретніший вибір перед українським вірянином, куди йти – в українську церкву чи в малоросійське відділення ФСБ Росії», – заявив Леонід Ємець.

Нагадаємо, 17 грудня під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп) народний депутат України (фракція БПП) Олексій Гончаренко закликав терміново напрацювати два законопроекти – щодо церковних назв в Україні та щодо переходу громад до Єдиної помісної православної церкви в Україні.

Як повідомляли, 15 грудня, після завершення об'єднавчого собору, Президент України Петро Порошенко привітав українців зі створенням Єдиної помісної української автокефальної церкви.

Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 17:31 :09