Новини » Політика 17 грудня, 2018, 20:29
Нардеп певен, що Російська Федерація втрачає потужний вплив на мізки українців
ZIK
ZIK

Російська Федерація сьогодні втрачає потужний вплив на мізки українців. Ми говоримо про те, що справедливість є, що ми повертаємося до Європи, у нас є своя церква. Єдина істерика – у російських попів і російського керівництва.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від БПП Геннадій Ткачук.

Гість програми підкреслив, що кожен президент незалежної України, окрім Януковича, говорив про те, що в Україні має бути незалежна автокефальна церква.

«Але раніше не було такої можливості, бо всі сили зла, а точніше – Росія, забороняли це і душили свободу», – зауважив Геннадій Ткачук.

Нардеп підкреслив, що сьогодні автокефалію має Албанська, Грецька, Грузинська, Болгарська та Сербська церкви. Тому, наголосив обранець, в Україні також має бути автокефальна православна церква.

«Наша церква не має автокефалії лише через те, що в нас є великий сусід, який заважає нам жити, через якого в нас є проблеми. Він завжди нам вказує, що робити і куди рухатися.

Але сьогодні Константинополь визнав, що Україна має право мати свою помісну автокефальну церкву. Що в цьому поганого? Адже віряни будуть ходити до тієї церкви, до якої вони ходили раніше. І пан Балицький зможе ходити до тієї церкви, до якої він ходив. Як і греко-католики, так і іудеї», – акцентував Геннадій Ткачук.

Політик переконаний, що через свою церкву Росія впливала на мізки українців. Але з отриманням Україною автокефалії вона цей вплив втрачає.

«Ми усвідомлюємо, що Російська Федерація сьогодні втрачає потужний вплив на мізки українців. Ми говоримо про те, що справедливість є, що ми повертаємося до Європи, у нас є своя церква. А люди самі вирішать кому, куди і в яку церкву ходити. Тут немає жодних проблем. Єдина істерика – у російських попів і російського керівництва. Російська церква – це «п’ята колона», яка сьогодні робить усе, що можна робити проти України», – заявив Геннадій Ткачук.

Нагадаємо, 15 грудня в Києві об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Вселенський Патріархат привітав Україну із заснуванням нової Православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі томосу.

Раніше у Синоді Вселенського Патріархату визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:27 :37