Новини » Політика 17 грудня, 2018, 19:57
Нардеп «Батьківщини» пояснив, чому в Україні одну з церков слід перейменувати на «російську»
ZIK
ZIK

В Україні не може бути двох українських православних церков, тож перейменування УПЦ МП – це логічний крок, притім цій церкві слід дати назву «російська».

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Вадим Івченко.

Політик, коментуючи ініціативу нардепа від БПП Олексія Гончаренка щодо термінового ухвалення законопроектів, які стосуються церковних назв в Україні та переходу громад до Єдиної помісної православної церкви, зауважив, що перейменування УПЦ МП – це логічний крок.

«Не може бути двох українських православних церков в Україні. Тобто в нас є Українська православна автокефальна церква, і в нас є інша Українська православна церква, яка не є за статутом Московського патріархату, бо в статуті це не написано… Якщо нині у нас є Українська церква, то та, інша, має взяти іншу назву. Яким чином, щоб врегулювати це питання, ми маємо дивитися законопроекти. Логічно було б дати цій церкві назву «російська», – вважає Вадим Івченко.

Народний депутат України (фракція БПП) Геннадій Ткачук зауважив, що ті, хто хоче, щоб в Україні залишилася російська церква, мають чітко усвідомити, хто почав агресію, анексував Крим, нині веде боротьбу з державою Україна та нищить все українське: «Безумовно, це робить Росія… Що нині сказати про тих 15 тисяч загиблих, які загинули в Донецьку і Луганську? Що сказати тим 25 тисячам поранених і скалічених людей? А вони (прибічники російської церкви. – Ред.) говорять, що Україна дискредитувала Росію. Та ні, це Росія своїми діями дискредитувала себе».

Геннадій Ткачук зауважив, що назва церкви буде такою, як це вирішить вищий законодавчий орган. «Ми не втручаємося у діяльність, до парафій – ми говоримо лише про назву», –акцентував нардеп.

Нагадаємо, 17 грудня під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп) народний депутат України (фракція БПП) Олексій Гончаренко закликав терміново напрацювати два законопроекти – щодо церковних назв в Україні та щодо переходу громад до Єдиної помісної православної церкви в Україні.

Як повідомляли, 15 грудня, після завершення об'єднавчого собору, Президент України Петро Порошенко привітав українців зі створенням Єдиної помісної української автокефальної церкви.

Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 18:05 :09