Новини » Політика 17 грудня, 2018, 22:35
Микола Полозов пояснив, навіщо потрібен резерв адвокатів у справі полонених моряків
ZIK
ZIK

У групі адвокатів, які захищають захоплених у полон українських моряків, працюють 34 правники. Частина з них – це кримські адвокати, частина – московські.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив адвокат Микола Полозов.

Гість програми, який, нагадаємо, координує роботу міжнародно-правової позиції групи адвокатів із метою звільнення захоплених поблизу Керченської протоки українських моряків, повідомив, що в групі працюють 34 адвокати. Їх більше, аніж полонених моряків, оскільки потрібен резерв правників, які з певних причин можуть вибути з процесу, пояснив Микола Полозов і нагадав, що нещодавно кримського адвоката Еміля Курбедінова затримали співробітники так званого Центру з протидії екстремізму (правник захищає командира катера «Нікополь» Богдана Небилицю).

«Тиск, безумовно, буде», – переконаний Микола Полозов.

З його слів, усі адвокати, які беруть участь у роботі групи, добровільно зголосилися, усвідомлюючи ризик і «розуміючи, наскільки токсичною є тема України для РФ». Микола Полозов зазначив, що спочатку на його заклик зголосилися 82 правники, усі списки без винятку він передав українському омбудсмену, і з тими, кого обрали для роботи зі звільнення моряків, він нині і працює.

«Вийшли дві групи адвокатів у межах команди. Частина – це кримські адвокати, причому вони брали участь у цій справі на стадії обрання запобіжного заходу в Криму для моряків. Частина – це московські адвокати із Московської та обласної палати, які для себе вирішили брати участь у цій справі», – зазначив Микола Полозов.

Адвокат також повідомив, що з російською ФСБ він контактує у межах процесуальних дій: «Неформальне спілкування із ФСБ – це виключено…, бо ми розуміємо, що один із методів роботи російських спецслужб – це провокація».

Нагадаємо, 25 листопада катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі ВМС ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків. Загалом у полон було захоплено 24 військових моряків.

Як повідомляли, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова повідомила, що статус українських моряків як військовополонених, згідно з Женевською конвенцією, не дозволяє обмінювати їх на злочинців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 06:45 :18