live

Микола Маломуж заявляє про конфронтаційний сценарій Росії

ZIK

Росія хоче показати США та ЄС, що вона володіє інформацією про те, нібито Україна планує провокації на кордоні. Росія створює ілюзію збройної загрози та демонструє, що буде захищатися.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010) Микола Маломуж.

Відповідаючи на запитання ведучої, як варто сприймати заяву міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова про те, що нібито наприкінці грудня Президент України Порошенко планує збройну провокацію на кордоні з Кримом, пан Маломуж сказав, що Росія у взаємодії дипломатів і спецслужб відпрацьовує модель повідомлень.

«Це комплексний підхід. Їм треба показати, що вони вже володіють інформацією, що нібито Україна щось планує і відповідно РФ буде захищати інтереси росіян. Росія створює ілюзію якоїсь збройної загрози з боку України і показує, що вона буде захищати свою територію», – зазначив Маломуж.

За його словами, в заяві є повідомлення для України. Під виглядом захисту росіян, РФ натякає, що буде захищати не тільки Донбас, але й Крим, задіюючи всі сили.

«Це йде в розріз з тим, що раніше Держдума приймала рішення і давала повноваження Путіну, щоб у випадку якихось загроз діяти. Це виглядає, як пряма погроза. Це виглядає, як намагання перекласти з хворої голови на здорову. Робиться такий меседж, який буде оцінений як загроза. Створюється не тільки інформаційний привід, а позиція конфронтаційного сценарію», – переконаний екс-голова Служби зовнішньої розвідки.

Окрім цього пан Маломуж вважає, що повідомлення також адресоване нашим союзникам зі США та ЄС. Є намагання скомпроментувати Україну і підірвати позиції на міжнародних майданчиках.

«Вони показують, що в Україні ряд політиків заявляли про сценарій, який вже опрацьовувався і нібито вони знають, що після закінчення воєнного стану будуть дії, щоб його продовжити. Це формат політичного підриву позиції України, який був озвучений Президентом під час участі в Брюсселі з представниками ЄС і НАТО», – прокоментував гість програми.

Як повідомлялося раніше, глава російського МЗС звинувачує Київ у підготовці провокації на кордоні з Кримом.Loading...
Loading...
Loading...