Новини » Суспільство 17 грудня, 2018, 23:50
Медведєв: Монахи Лаври мали не охороняти Гіркіна, а здати в СБУ
ZIK
ZIK

Російська православна церква – залежна від Москви, тож будь-яка її реакція є передбачувана. Адже усі заяви обговорювали на засіданні Радбезу РФ, яке напередодні скликав Путін. Тому й незрозуміло, чому в УПЦ МП так «соромляться» змінювати назву.

Таку думку висловив політолог Олег Медведєв у ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

Він наголосив: не розуміє, чому МПЦ МП, яка є «частиною російської православної церкви», соромиться цього і не хоче, щоб це прописали у її назві, перйменувавши на «Російську православну церкву в Україні».

«Щоб люди знали, що це російська церква, що патріарх – Кіріл, а президент – Путін, що там моляться за російське військо. Це трішки незрозуміла реакція», – наголосив Медведєв.

Адже, як зауважила ведуча проекту Тетяна Даниленко, свого часу терорист Ігор Гіркін розповідав, що жив у Лаврі і його там охороняли монахи московського патріархату.

«Вони його мали здати у Службу безпеки України. Подзвонити в СБУ і сказати, що у них – Гіркін», – додав політолог.

Він зазначив: УПЦ МП – церква, яка є залежною від Москви, тож будь-яка її реакція є передбачуваною. Мовляв, ще кілька тижнів тому на Раді безпеки Російської Федерації було вирішено, як реагувати на українську церкву.

«Дивіться, спочатку відреагував Радбез РФ, тільки після цього у Мінську зібрали церковний Собор і вже після цього рішення, визначались, що робити», –зауважив Медведєв.

Разом із тим, він зазначив: Вселенський патріарх справді не має таких повноважень, як Папа Римський. Однак саме він надавав томос усім церквам, які отримали автокефалію.

«Потім його визнавали інші, «сестринські» церкви. Але, часом, цей процес розтягується на роки і десятиліття», – зазначив експерт.

Відтак, за його словами, Румунська, Болгарська, Кіпрська чи інші церкви отримували томос саме із рук Вселенського патріарха.

«До того ж Україна не є канонічною територією Москви і ніколи більше не буде. Не Москва визначає, чия тут канонічна територія», – підкреслив Олег Медведєв.

Як повідомлялось, народний депутат України (фракція БПП) Олексій Гончаренко закликав терміново напрацювати два законопроекти – щодо церковних назв в Україні та щодо переходу громад до Єдиної помісної православної церкви в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 20:39 :25