live

Маломуж вказав на план Путіна щодо зміни вектора для України

ZIK

Один із визначальних планів РФ – підтримати альтернативного кандидата на виборах Президента України, зайти в парламент і сформувати проросійський уряд, який створить всі передумови для консолідації з Росією.

Це зауважив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Вірогідно, за одним зі своїх сценаріїв Кремль хотів би контролювати всю Україну. І це вказує на те, що найближчим часом широкомасштабного наступу на Україну не передбачається, якщо не буде інших приводів. Це підтверджено й інформацією розвідки», – прокоментував Маломуж заяву міністра МЗС Росії Сергія Лаврова.

До того ж, пояснює експерт, є потужний стримуючий міжнародний фактор, зокрема позиція країн НАТО, які у випадку широкомасштабного наступу розблокують свій умовний нейтралітет, адже тоді вже існуватиме загроза світової війни.

«Інший сценарій Росії – це вибори в Україні. Путіна завжди цікавив цей формат, а тому він намагатиметься вплинути і з цього боку. Але, як правило, президент РФ програє у своїх прогнозах і робить ставки не на того кандидата.

Наразі ж один із визначальних планів РФ – підтримати альтернативного кандидата на виборах Президента України, зайти в парламент та сформувати проросійський уряд, який створить передумови економічної, політичної та безпекової консолідації. Тобто, поверне Україну з вектору Європи в сторону Російської Федерації. Окрім цього, Росія з різних боків намагається дестабілізувати ситуацію в Україні в релігійній, політичній, соціальній та інших сферах», – зазначив Микола Маломуж.

Як повідомляли, політолог Володимир Фесенко вважає, що Кремль хоче «зліпити» нову Партію регіонів, Медведчук – модератор процесу.

Loading...