Новини » Політика 17 грудня, 2018, 15:09
Княжицький анонсував розгляд Комітетом «мовного» законопроекту ще цього тижня

Комітет ВРУ з питань культури і духовності цього тижня розгляне проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної, який містить понад 2 тисячі поправок.

Про це під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп), яке транслює телеканал ZIK, повідомив народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань культури і духовності Микола Княжицький.

Нардеп повідомив, що цього тижня Комітет розгляне законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної. З його слів, до проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

«Будьмо готові до того, щоб разом з українським парламентом затвердити цей законопроект і зробити ще один надзвичайно важливий крок до остаточного затвердження нашої незалежності, нашої самобутності і нашого місця у сім’ї європейських народів», – наголосив Микола Княжицький.

Голова Комітету також запевнив, що законопроекти, які стосуються церковного життя в Україні, про які говорив народний депутат від БПП Олексій Гончаренко, розглянуті Комітетом вже давно, і якщо буде політична воля та потреба розглядати їх у сесійній залі, проекти законів готові до розгляду.

Нагадаємо, 4 жовтня народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

Як повідомляли, Конституційний суд України 28 лютого 2018 року визнав неконституційним закон «Про основи державної мовної політики» від 3 липня 2012 року (так званий закон Колесніченка-Ківалова) через порушення процедури його ухвалення. Закон, серед іншого, передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де національні меншини перевищують 10%.

Проте рішення суду не містило положень щодо відновлення попереднього закону чи інших положень, які б давали рекомендації щодо нормативного регулювання мовної політики після втрати чинності «закону Колесніченка-Ківалова».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 06:15 :56