Новини » Політика 17 грудня, 2018, 20:58
Експерт пояснив, чому введення воєнного стану насправді невигідне владі
ZIK
ZIK

Сьогодні ми бачимо, що введення правового режиму воєнного стану жодним чином не вплинуло на роботу громадських організацій, ЗМІ та інших суб’єктів суспільних відносин.

Це зауважив кандидат політичних наук, експерт із питань національної безпеки Андрій Дацюк в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Коли йдеться про країни, які ведуть бойові дії, то там можуть залучатися елементи воєнної цензури. Але якщо говорити про Україну, то навіть спроба якось вплинути на будь-які ЗМІ одразу ж викликає інформаційний вибух, а тому контролювати таким чином ворожу для держави пропаганду навряд чи вдасться.

Утім також є питання відповідальності окремих спікерів, коли вони поширюють думки та ідеї антидержавницького й провокативного характеру. І за це вже передбачена відповідальність згідно з окремими законами та Кримінальним кодексом України», – підкреслив Андрій Дацюк.

Утім, констатує експерт із питань національної безпеки, в Україні ніхто не притягується до такої відповідальності. Також він пояснив, чому введення воєнного стану насправді невигідне українській владі.

«У Законі України «Про правовий режим воєнного стану», так само, як і в законі «Про правовий режим надзвичайного стану», передбачена відповідальність за спроби узурпації влади через введення відповідного правового режиму, щоб, наприклад, скасувати чи відтермінувати вибори.

І сьогодні ми бачимо, що введення правового режиму воєнного стану жодним чином не вплинуло на роботу громадських організацій, ЗМІ та інших суб’єктів суспільних відносин. Тоді як це вплинуло на резервістів, офіцерський склад різних структур сил безпеки та оборони», – зауважив Андрій Дацюк.

Як повідомляли, представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко прозвітувала, що відбулося в Україні після введення воєнного стану.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-13 23:03 :53