Новини » Суспільство 17 грудня, 2018, 15:36
Доній: Сьогодні насправді боротьба йде за храми, а не за вірян
ZIK
ZIK

Сьогодні можна зауважити певний казус, коли з одного боку УПЦ (МП) називають «філією ФСБ», а з іншого – закликають священиків-«феесбістів» переходити до помісної церкви. Це, буцім, свідчить, що боротьба йде за храми, а не душі людей.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Олесь Доній.

Він зауважив, що за чотири з половиною роки російської агресії з понад 12 тисяч парафій Московського патріархату до Київського перейшли лише трохи більше, ніж 70.

«Це приблизно 0,5%. Звичайно прикро, коли в релігійних патріотичних областях, включно з Волинською і Рівненською, до останнього моменту більшість парафій належали до Московського патріархату. Московський патріархат сьогодні під впливом Росії, тож потрібно сприяти відходу прихожан», – розповідає експерт.

Він підкреслив, що в Україні вже існує відповідне законодавство, згідно з яким церковні громади кожного окремого приходу мають право разом з приміщенням самостійно визначати свою долю.

«Саме на цьому раніше і базувалися переходи з Московського патріархату. Бо нагадаю, що понад тисячу приходів УАПЦ і понад 4 тисячі УПЦ КП спочатку утворилися переходами з російської церкви. Це відбувалося у 1990-1992 роках», – зазначив Олесь Доній.

Відтак, схожі переходи з Московського патріархату до Помісної церкви можуть поступово відбуватись. Тому Доній виступає за просвітницьку роботу з вірянами.

«Я здебільшого прихильник переходу саме прихожан, а не священиків. Але це означає, що якась частина храмів може залишитися у тієї церкви. А сьогодні боротьба іде більше за кам’яниці, а не за душі людей. У всіх цих церковних перипетіях насправді мало хто говорить про віру, а добро мають на увазі в матеріальному плані», – підсумував політолог.

Нагадаємо, 15 грудня в Києві Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Вселенський Патріархат привітав Україну із заснуванням нової Православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі Томосу.

Раніше у Синоді Вселенського патріархату визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-13 23:49 :27