Новини » Суспільство 17 грудня, 2018, 15:09
Чорновіл: УПЦ (МП) в Україні більше не існує. Це рішення Константинополя, а не держави
ZIK
ZIK

На Софіївській площі під час Об’єднавчого собору було доволі багато священиків і прихожан Московського патріархату. Вони приїхали підтримати Собор і чекали його рішення, щоб перейти до новоствореної церкви. Імовірно, близько половини парафій разом зі священиками або рішенням громади почнуть цей перехід.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Тарас Чорновіл.

«Для багатьох православних раніше значну роль відігравав фактор так званої канонічності. Можу сказати, що цей фактор фальшиво був скомпонований, але насправді дуже багатьох це стримувало. Величезна кількість приходів московського патріархату сьогодні піддаються жорсткому пресингу російської пропаганди через церкву», – підкреслив експерт.

За його словами, те, яким чином держава змогла підштовхнути мирян, призвело до того, що сьогодні доволі масово готується і відбуватиметься перехід парафій.

«Я був на Софіївській площі. До мене відразу підійшли певні групи людей, серед яких були 2 священики зі своїми мирянами Київського патріархату і близько 15 священиків нинішнього Московського патріархату. Всі вони приїхали підтримати Собор і чекали рішення, щоб перейти. Я думаю, що близько половини парафій разом зі священиками або рішенням громади почнуть цей перехід», – переконаний Тарас Чорновіл.

Він наголосив на тому, що цей перехід буде абсолютно добровільним, а максимальна роль держави в цьому процесу – не допустити, щоб в цьому процесі не брали участь радикально налаштовані люди або «донські козачки з Почаєва».

«Важливо, не допустити конфлікту. Це можна зробити, якщо поліція нормально попрацює і постарається. Мають лише проголосувати громади, ухвалити рішення і все», – запевняє політолог.

Окрім цього він зауважив, що, згідно з соціологічними дослідженнями, ще до об’єднавчого процесу та рішення Вселенського патріархату про Томос лише 18% опитаних говорили, що є прихильниками УПЦ МП.

«Але важливо, що в опитуванні навіть не вказувалось, що це московський патріархат, просто – УПЦ. Якщо б це показали, то цифра, я думаю, була б меншою. Всі інші говорили, що вони є або греко-католиками, або протестантами, але близько 60% називали себе прихильниками УПЦ КП», – підкреслив фахівець.

Тому він переконаний, що нічого «ламати» не потрібно, достатньо лише надати парафіям елементарне регулювання переходу до новоствореної Помісної церкви.

«Це буде дуже довгий процес, це все не буде швидко. Перереєстрація почнеться щодо УПЦ Київського патріархату та Автокефальної православної церкви. Паралельно з тим потрібно напрацьовувати механізми», – зазначив Чорновіл.

Також він підкреслив, що Константинопольська церква визнала, що після обрання митрополита і настоятеля всієї Української церкви більше не існує "церкви Онуфрія".

«Існують лише парафії і громади. Вони будуть завжди існувати, ніхто не має права їх заборонити. Існують монастирі, вони мають право існувати. Але вони представляють тепер Російську церкву – не існує більше УПЦ (МП). Вона скасована не державою, а церквою, яка має на це свої права», – наголосив політолог.

Нагадаємо, 15 грудня в Києві Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Вселенський Патріархат привітав Україну із заснуванням нової Православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі Томосу.

Раніше у Синоді Вселенського патріархату визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:38 :07