Новини » Політика 16 грудня, 2018, 11:35
Юрист: Поновлення на посаді не повинно завадити розслідуванню корупційної справи проти Насірова
ZIK
ZIK

Повернення Романа Насірова на посаду керівника Державної фіскальної служби стало неочікуваною новиною цього тижня. Вона обурила українців та стала топ-темою інформаційного простору. В уряді заявили, що будуть оскаржувати рішення суду, розкритикували його і в посольстві США. Попри таку бурхливу реакцію Насіров заявив, що не тільки готовий вийти на роботу, а й отримати зарплату за вимушений прогул.

Про це йдеться у підсумковому інформаційно-аналітичному тижневику «Перші про головне. Деталі» на телеканалі ZIK.

Минуло майже два роки з часу, коли під картатою ковдрою встигли арештувати Романа Насірова, випустити під заставу у 100 мільйонів гривень, потім зняли з нього електронний браслет. А цього тижня суд взагалі поновив екс-очільника Фіскальної служби на посаді.

Поновлення Романа Насірова здійняло цілу бурю емоцій у соцмережах. Противники такого рішення навіть вигадали новий термін – «Україну ізнасіровали». Найбільш небайдужі зібралися на протест наступного дня на Майдані. Серед протестувальників був і колишній міністр фінансів Олександр Данилюк – ініціатор звільнення Насірова. Каже, силою виганяти з кабінету його не будуть.

«Фізично блокувати можна, але навіщо? Адже у нас достатньо корупціонерів у владі, тут треба системно підходити», – говорив екс-міністр фінансів Олександр Данилюк.

Поновлення на посаді відбулося тому, що служителям феміди забракло доказів подвійного громадянства екс-керівника податкової. Адже саме це було причиною його відставки. Хоча посольство Великої Британії підтвердило, що у Насірова є британський паспорт, а інші докази прокурори так і не надали суду. Водночас, друга причина поновлення на посаді – порушення процедури. Його мав звільняти голова уряду, а не міністр фінансів, розповідає юрист Анна Маляр.

«Такого подання не було, а лише від суб’єкта, який не повинен був його подавати. Тобто, від міністра фінансів. І що важливо, чи вони це робили через непрофесійність, чи це було навмисно зроблено, щоб звільнити, але не звільняючи», – зазначила юрист Анна Маляр.

Проте обурене суспільство юрист заспокоїла: поновлення на посаді не повинно жодним чином завадити розслідуванню корупційної справи проти Насірова.

«Потрібно чітко відрізняти дві абсолютно різні справи. Перша – це звільнення і поновлення, друга – підозри щодо участі Насірова в газових схемах. І те, що він поновлений на посаді, не означає, що він невинний», – вважає Маляр.

За версією слідства, збитки від діяльності Романа Насірова на посаді голови ДФС – це два мільярди гривень. Він, на думку НАБУ, безпідставно надавав податкову розстрочку підприємствам екс-нардепа-втікача Олександра Онищенка. Сам Роман Насіров переконує, що і кримінальне переслідування проти нього теж не матиме успіху.

«Я підписував тисячі таких розстрочок для українських компаній та всіх тих, хто, відповідно до кодексу, має право подати прохання отримати розстрочення, і відповідав критеріям і це було перевірено. Вони отримали розстрочку», – говорив екс-голова ДФС Роман Насіров.

Оскарження рішення суду

Уряд планує оскаржити поновлення екс-фіскала на посаді. І поки апеляцію не розглянуть, Насіров не зможе повернутися до головного кабінету податкової.

Втім, колишній голова Державної фіскальної служби не впадає у відчай і має навіть президентські амбіції. Цього тижня, суд поновив його на посаді очільника ДФС. Тепер він обіцяє приносити 6 мільярдів доларів щороку до бюджету зі зборів і доходів. Жодної відповідальності не боїться.

«Це не зухвалий крок, це поновлення моїх прав і законна процедура. Бо я все роблю за законом», – коментував Насіров.

«Якщо ми живемо у правовій державі, де існує поділ на окремі гілки влади, де є виконавча влада Кабміну і судова, то ці гілки влади не можуть між собою конкурувати. Є рішення суду і воно повинно виконуватися», – вважає адвокат Любомир Дроздовський.

Але проти Насірова повстали навіть в американському посольстві. Адже там заявили, що рішення щодо Насірова означає, що судова та антикорупційна реформи в Україні ще мають пройти довгий шлях.

Наразі, поки не буде розглянуто апеляцію та винесено рішення уряду, Насіров не зможе повернутися на посаду. І цей процес через конфлікт інтересів, може затягнутися надовго.

Нагадаємо, Роман Насіров, якого раніше Окружний адмінсуд Києва поновив на посаді голови Державної Фіскальної служби, заявив, що йому досі не повернули 100 млн гривень застави.

Дмитро Будкевич, Антон Андрущенко, «Перші про головне. Деталі»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:56 :11