Новини » Політика 16 грудня, 2018, 5:55
Українським консулам не дали конфіденційно поспілкуватися з моряками
Співробітники ФСБ Росії ведуть затриманого українського військового біля Київського районного суду Сімферополя, анексований Крим. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Співробітники ФСБ Росії ведуть затриманого українського військового біля Київського районного суду Сімферополя, анексований Крим. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Адвокат Микола Полозов заявив, що усіх українських моряків у Лефортово в Москві відвідали українські консули, проте спілкування їх не було конфіденційним.

Про це Полозов розповів Радіо Свобода.

«На жаль, спілкування з консулами проходить не конфіденційно, воно йде на загальних підставах, і ця розмова контролюється. Але, тим не менш, морякам передали позицію їхньої країни і розповіли, що за них борються», – сказав адвокат.

Полозов також повідомив, що поранених моряків у «Матросской тишине» відвідали 12 грудня їхні адвокати і з ними вдалося поспілкуватися конфіденційно.

«Усі моряки, з якими проводилися слідчі дії, заявили, що вони є військовополоненими. Зокрема, Роман Мокряк заявив, що, оскільки він є командиром катера «Бердянськ» і разом зі своїми підлеглими є військовополоненим, то він не буде давати жодних свідчень, доки його підлеглі не будуть звільнені, бо вони виконували його накази. Самі слідчі дії поки такі: слідчий знайомить моряків з постановами про призначення кількох технічних експертиз і проводить невеликий допит, в ході якого моряки і заявляють, що вони – військовополонені, а не кримінальні злочинці, якими їх намагається представити російська влада», – розповів Полозов.

За словами Полозова, зараз головне завдання групи захисників українських моряків – домогтися зустрічі кожного адвоката зі своїм підзахисним. «Лефортово» є дуже «закритим закладом» і там все влаштовано так, що адвокатам дуже важко виконувати свої обов’язки. Наприклад, у «Лефортово» незаконно вимагають від адвокатів отримати дозвіл від слідчого на перше відвідування підзахисного в ізоляторі. Крім того, адвокати вимушені зустрічатися із заарештованими в кабінетах слідчих.

Створюється штучна черга, тому за день у СІЗО можуть потрапити не більше п’яти-шести адвокатів.

«Час для конфіденційного спілкування надається не в слідчому кабінеті ізолятора, а в кабінеті слідчого в Слідчому управлінні ФСБ, яке впритул примикає до «Лефортово», і куди виводять ув’язнених. У такому режимі це все ще буде, як мінімум, наступного тижня і, можливо, до 25 грудня. Ми розраховуємо на те, що всі адвокати побачать своїх підзахисних до Нового року», – сподівається Полозов.

Як повідомлялося, у слідчому ізоляторі «Лефортово» у Москві – в’язниці, яка у радянські часи була підпорядкована КГБ, а тепер ФСБ – утримується 21 український військовий моряк. «Лефортово» – це єдина в’язниця в Росії, що не підпорядковується Федеральній службі виконання покарань (ФСВП).

Троє поранених моряків перебувають у лікарні СІЗО «Матросская тишина».

Прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада скоїли агресивні дії проти українських кораблів, що здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь. Вони обстріляли і захопили три українських кораблі – катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», на борту яких були 24 моряки.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:12 :23